Dnes najčítanejšie
Vysokú trávu začal kosiť ďalší dobrovoľník na sídlisku Solinky, občania si kosia sami aj v Zástraní

15 apríl 2020 - 17:28

Závod Kia pri Žiline zastaví výrobu na štyri dni

Foto: Závod Kia pri Žiline zastaví výrobu na štyri dni
Foto: ilustračné

Závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom pri Žiline počnúc nadchádzajúcim pondelkom preruší na štyri dni výrobný proces, spoločnosť to oznámila na sociálnej sieti. Následne ho v piatok obnoví.

Juhokórejská automobilka je jedinou na Slovensku, ktorá v aktuálnom krízovom režime funguje. Po dvojtýždňovom prerušení výroby na prelome mesiacov začala vyrábať na dve zmeny od 6. apríla 2020. Pôvodne mala vyrábať na tri zmeny, avšak pre situáciu na trhu nočná zmena nepracuje.

„Situácia na svetových trhoch sa každým dňom mení a Kia Motor Slovakia pozorne sleduje situáciu. Ak príde k obmedzeniam či už z pohľadu dopytu alebo dodávok materiálu alebo iných nepredvídateľných situácií, sme pripravení na to reagovať,“ uviedla v oznámení pred časom žilinská fabrika.

Príčinou prerušenia výroby sú vážne prevádzkové dôvody, ktoré KMS bližšie v ozname nešpecifikovala: „Vzhľadom na vážne prevádzkové dôvody sme od pondelka 20. apríla do štvrtka 23. apríla nútení zastaviť výrobu automobilov. Dvojzmennú prevádzku opäť obnovíme už v piatok 24. apríla.“ 

Súčasťou opatrení pri začatí výroby v pondelok 6. apríla boli dva stany s termokamerami, umiestnené pred vstupom do areálu. V nich je realizovaná kontrola telesnej teploty zamestnancov.  

Zdroj: Facebook Kia Motors Slovakia


1100 reakcií


Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
11:15
Oškerda
Kolóna
11:15
Estakáda
Jama na ceste
11:14
Vysokoškolákov
Kolóna
10:59
Považský Chlmec
Stacionárny radar
10:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia