Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

12 apríl 2020 - 13:09

V bytovom dome na Bajzovej ulici v Žiline unikal niekoľko dní plyn, zasahovali hasiči aj polícia

Foto: V bytovom dome na Bajzovej ulici v Žiline unikal niekoľko dní plyn, zasahovali hasiči aj polícia
Foto: čitateľka

Vo štvrtok 8. apríla v podvečerných hodinách zasahovali na ulici Bajzova v Žiline hasiči aj policajti. Obyvateľ 13-poschodového domu upozornil svoju susedu, že na chodbe pri jeho byte cíti už niekoľko dní plyn.

Nakoľko suseda nemala pri sebe telefón, urýchlene požiadala domovníčku, aby okamžite privolala hasičov a plynárov. Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru udalosť potvrdilo, na miesto vyslalo v čase o 19:10 hod. štyroch hasičov s jedným kusom techniky. 

Hasiči, plynári aj polícia identifikovali byt, z ktorého unikalo veľké množstvo plynu. Keďže obyvateľka bytu opakovane nedvíhala telefón, boli nútení vstúpiť do bytu, zastaviť plyn a odvrátiť nebezpečenstvo. V byte sa našťastie nikto nenachádzal,“ informovala nás jedna z obyvateliek.

Pri podozrení na unikajúci plyn nečakajte, konajte!

Plyn mal z bytu údajne unikať niekoľko dní, obyvateľom tak hrozilo nebezpečenstvo. Ak ste svedkom podobnej situácie, kedy cítiť v spoločných priestoroch bytového domu plyn, nečakajte.

Vždy bezodkladne kontaktujte tiesňovú linku, záchranné zložky prípadné hroziace nebezpečenstvo preveria. Správnym prístupom je možné predísť nešťastiu alebo tragickej udalosti.
346 reakcií


Dopravný servis
Terchová
Policajná hliadka
10:55
Estakáda
Jama na ceste
10:25
Lavobrezná
Prekážka na ceste
10:25
Nemocničná
Práca na ceste
10:15
Rajecká cesta
Kolóna
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.