Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od 1. októbra sa opäť sprísnia opatrenia, vláda rozhodne o vyhlásení núdzového stavu

09 apríl 2020 - 11:11

NAKA zadržala Poliaka, ktorý mal sľúbiť úplatok stotisíc eur úradníkom a poslancovi v Martine

Foto: NAKA zadržala Poliaka, ktorý mal sľúbiť úplatok stotisíc eur úradníkom a poslancovi v Martine
Foto: ilustračné - polícia

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes v Dolnom Kubíne zdržali občana poľskej národnosti, ktorý mal začiatkom roka ponúknuť poslancovi a úradníkom v Martine úplatok vo výške 100-tisíc eur. Týmto konaním mal chcieť zrýchliť vybavovanie povolenia pre vlastnú spoločnosť.

„Policajti NAKA dnes v Dolnom Kubíne zadržali poľského občana L. F. Ten mal v januári tohto roku sľúbiť poslancovi mestského zastupiteľstva v Martine a zamestnancom Okresného úradu v Martine, na odbore starostlivosti o životné prostredie, úplatok vo výške ‪100.000‬,- Eur za to, že v čo najkratšej dobe zabezpečia potrebné povolenia pre spol. P. S., s.r.o. k spusteniu prevádzky linky na zhodnocovanie plastového odpadu v objeme najmenej ‪200.000‬ ton za rok,“ informoval elitný policajný útvar na sociálnej sieti.

Poľskému občanovi dnes hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na dva až päť rokov, už bol obvinený z prečinu podplácania. Nateraz polícia k prípadu neposkytuje bližšie informácie pre prebiehajúce procesné úkony.

 


 
17 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
23:00
Obvodová
Policajná hliadka
21:14
Strečno
Kolóna
21:12
Koňhora
Práca na ceste
20:57
Oškerda
Prekážka na ceste
19:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia