Dnes najčítanejšie
Na Šútove sa v piatok utopil mladý muž, zatopený lom ministerstvo na rekreáciu neodporúča

02 apríl 2020 - 11:17

Colníci a policajti zadržali kšeftára s respirátormi, predával ich desaťkrát drahšie a bez bločku

Foto: Colníci a policajti zadržali kšeftára s respirátormi, predával ich desaťkrát drahšie a bez bločku
Foto: Colný úrad Žilina

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina pri súčinnostnej akcii s príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ Martin pristihli obchodníka z Martina ako predával ochranné respirátory skoro 10 – krát drahšie ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Na doklad z registračnej pokladne čakali márne.     

O zneužívaní momentálnej situácie s nedostatkom ochranných pomôcok na trhu sa presvedčili aj príslušníci finančnej správy pri kontrole predajne v Martine. Po tom, ako ich a políciu zalarmovali rozhorčení občania a nahlásili predaj predraženého tovaru bez použitia pokladne, okamžite vykonali kontrolný nákup.

Po príchode do prevádzky sa predavačky spýtali či majú ochranné respirátory. Odporučila ich na vedúceho, ktorý si za 1 kus tejto pomôcky vypýtal 40 eur. 

Príslušníci finančnej správy však za predaný tovar nedostali pokladničný doklad. Podnikateľ vložil hotovosť do zásuvky pod pokladňou a tým celý predaj tovaru ukončil. Za nesplnenie povinnosti evidovať tržbu v eKase mu teraz hrozí pokuta od 330 eur až do 3 300 eur.  

Podobnú akciu zameranú na priekupníkov realizovali policajti v Českej republike, skrytou kamerou reportérka nahrala dopytovanie po respirátoroch a následné zadržanie príslušníkmi kriminálnej polície.


315 zdieľaní
Zdroj: TS Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
05:44
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:44
Strečno
Práca na ceste
05:40
Strečno
Práca na ceste
05:25
Bánovská cesta
Policajná hliadka
05:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia