Dnes najčítanejšie
Plošné testovanie na Orave sa začalo, ľudia stoja v zástupoch pred odbernými miestami

02 apríl 2020 - 11:17

Colníci a policajti zadržali kšeftára s respirátormi, predával ich desaťkrát drahšie a bez bločku

Foto: Colníci a policajti zadržali kšeftára s respirátormi, predával ich desaťkrát drahšie a bez bločku
Foto: Colný úrad Žilina

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina pri súčinnostnej akcii s príslušníkmi Okresného riaditeľstva PZ Martin pristihli obchodníka z Martina ako predával ochranné respirátory skoro 10 – krát drahšie ako bola ich pôvodná priemerná cena na trhu. Na doklad z registračnej pokladne čakali márne.     

O zneužívaní momentálnej situácie s nedostatkom ochranných pomôcok na trhu sa presvedčili aj príslušníci finančnej správy pri kontrole predajne v Martine. Po tom, ako ich a políciu zalarmovali rozhorčení občania a nahlásili predaj predraženého tovaru bez použitia pokladne, okamžite vykonali kontrolný nákup.

Po príchode do prevádzky sa predavačky spýtali či majú ochranné respirátory. Odporučila ich na vedúceho, ktorý si za 1 kus tejto pomôcky vypýtal 40 eur. 

Príslušníci finančnej správy však za predaný tovar nedostali pokladničný doklad. Podnikateľ vložil hotovosť do zásuvky pod pokladňou a tým celý predaj tovaru ukončil. Za nesplnenie povinnosti evidovať tržbu v eKase mu teraz hrozí pokuta od 330 eur až do 3 300 eur.  

Podobnú akciu zameranú na priekupníkov realizovali policajti v Českej republike, skrytou kamerou reportérka nahrala dopytovanie po respirátoroch a následné zadržanie príslušníkmi kriminálnej polície.


315 zdieľaní
Zdroj: TS Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Hôrky
Kolóna
10:28
Závodská cesta
Kolóna
10:26
Strečno
Kolóna
10:26
Lavobrezná
Prekážka na ceste
10:24
Hálkova
Kolóna
10:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia