Dnes najčítanejšie
Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili
Mobilné odberné miesta - AG testy

22 február 2015 - 12:29

21 ročný muž z Dolného Kubína ležal nehybne pri rieke, život mu zachránili policajti

Policajt z Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne spoločne s mestským policajtom z Dolného Kubína zachránili ľudský život.
Policajt z Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne vykonával v sobotu 21. februára počas dňa službu. Krátko popoludní ho oslovil občan a oznámil mu, že v Dolnom Kubíne za zimným štadiónom leží pri rieke Orava muž.

Policajt okamžite konal a šiel uvedenú informáciu preveriť. Zároveň kontaktoval aj operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a požiadal o pomoc policajnú hliadku. Policajt pátral po mužovi a prechádzal popri rieke Orava. Na miesto prišiel aj mestský policajt z Dolného Kubína a spoločne pátrali po mužovi. Následne obaja zbadali ležať asi päť metrov od brehu rieky Orava muža, ktorý bol na bruchu a tvárou v snehu. Okamžite začali s poskytovaním prvej pomoci, nakoľko muž nejavil známky života.

Opatrne ho otočili na bok a zistili, že sa dusí. Dali ho do stabilizovanej polohy, a vtedy muž otvoril oči. Bol dezorientovaný a nekomunikoval. Dopravný policajt ihneď telefonicky kontaktoval rýchlu zdravotnú pomoc na tiesňovej linke 112 a následne navigoval vozidlo záchranárov na miesto. Muža prevzali záchranári a previezli ho do nemocnice. Na mieste boli prítomní aj policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Dolnom Kubíne, ktorí pomohli záchranárom naložiť muža na nosidlá a aj do vozidla.

Policajt svojím okamžitým zásahom naplnil poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a spoločne s mestským policajtom zachránili život 21 ročnému mužovi (z Dolného Kubína). 

zdroj: KR PZ
foto: ilustračné - Dolný Kubín
0 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
17:45
Oškerda
Policajná hliadka
17:13
Oškerda
Policajná hliadka
16:59
Košická
Jama na ceste
16:55
Strážov
Policajná hliadka
16:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.