Dnes najčítanejšie
Primátorovi Rajca niekto poslal biely prášok, mestský úrad museli uzatvoriť

01 apríl 2020 - 00:05

V zatvorenom Budatínskom parku nasadili cesnak, poslúži na vybudovanie kolektívnej imunity

Budatínsky park je pre verejnosť zatvorený pre aktuálne prebiehajúcu epidémiu koronavírusu, oblúbené rekreačné miesto tak posledné týždne zíva prázdnotou. Tam, kde už na začiatku jari stretnete desiatky ľudí, by ste ich dnes hľadali.

Nevyužitá plocha má podla našich neoverených informácií slúžit ako hospodársky celok, na celom trávnatom území pribudli sadenice cesnaku. Po zbere by mali poslúžiť na vybudovanie kolektívnej imunity proti rôznym ochoreniam ako sú nádchy alebo prechladnutia.

Nateraz všetko nasvedčuje tomu, že po dozretí by malo byť poctivého domáceho cesnaku v Žiline hojne. Nie všetci sú ale presvedčení, že len jeho samotná konzumácia postačí na zlepšenie zdravotného stavu rekreantov:

„Môžeme sa tlačiť cesnakom koľko chceme, ak stále budú medzi nami takí, ktorí si neprekryjú tvár a pohybujú sa medzi ostatnými, budeme na nich doplácať. Vďaka cesnaku nám bude všetkým smrdieť z úst, takže rozostupy dodržíme tak či tak,“ mieni k bláznivému nápadu čitateľ Hugo, ktorý dnes 1. apríla oslavuje meniny.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

282 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
04:37
Strečno
Zver pri ceste
21:37
Brodno
Prekážka na ceste
20:15
Porúbka
Policajná hliadka
20:09
Strečno
Prekážka na ceste
19:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.