Dnes najčítanejšie
Deti popíjali alkohol na zastávke v centre mesta, rodičia si ich vyzdvihli na mestskej polícii

31 marec 2020 - 14:45

V obci Lietavská Lúčka došlo k vražde, po hádke viacerých mužov nasledovalo bodnutie nožom

Žilinská polícia vyšetruje prípad vraždy, ktorý sa stal v pondelok 30. marca 2020 večer v obci Lietavská Lúčka (okres Žilina). Viacerí muži pod vplyvom alkoholu sa v rodinnom dome mali najskôr pohádať. Po roztržke následne jeden z nich bodol druhého nožom do hrudníka a z miesta ušiel. 

„Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 21:28 hod s tým, že bol napadnutý muž, leží na zemi a potrebuje pomoc. Posádka, ktorú sme vyslali na miesto zistila,  že pacient bol bodnutý do hrudníka a žiaľ už nejaví známky života. Lekár musel konštatovať smrť, uviedla Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej služby.

K prípadu, ktorý si na mieste prevzal vyšetrovateľ, bol prizvaný aj súdny lekár

Útočník z miesta hneď po čine ušiel, policajné hliadky preto zahájili pátraciu akciu. Dve hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina - Západ podozrivého muža do pol hodiny vypátrali a obmedzili na osobnej slobode, následne bol predvedený na policajný útvar.

Polícia začala trestné stíhanie v prípade obzvlášť závažného zločinu vraždy.

„V predmetnej veci vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Podozrivého muža sme krátko po čine zadržali. V predmetnej veci momentálne prebiehajú procesné úkony, z tohto dôvodu nie je možné poskytnúť viac informácií,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

992 zdieľaní

Dopravný servis
Rajecká cesta
Stacionárny radar
19:29
Nemocničná
Policajná hliadka
16:54
Rajecká cesta
Kolóna
16:10
Hlinská
Kolóna
15:57
Strečno
Jama na ceste
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.