Dnes najčítanejšie
Župné vakcinačné centrá v Žilinskom kraji majú voľné kapacity cez víkend aj týždeň
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

21 február 2015 - 13:22

Hlavná postava filmu Koza, olympijský boxer Peter Baláž, chce odísť z geta

Byty na známej Bratislavskej ulici ukrývajú aj niekoľko zaujímavých osudov. Jedným z nich je putovanie životom olympijského boxera Petra Baláža (40), ktorý si najnovšie zahral v autobiografickom filme s názvom Koza. Pripomenieme, že Peter Baláž je 8 násobný majster Slovenska v boxe a účastník OH v Atlante. Momentálne žije v známom gete, ktoré je postrachom pre mnohých Žilinčanov. So svojim osudom sa obrátil aj na prezidenta či primátora Žiliny, podľa jeho slov je odhodlaný postaviť sa späť na nohy.

Prezident ani primátor jeho žiadosti nevypočuli, Baláž má podlžnosť voči mestu

„Chcem ísť odtiaľto preč, tu je kriminalita, ľudia sa opíjajú, fetujú. Kto raz žije v kolónii, skončil,“ uviedol pre Nový čas Baláž. Podľa jeho slov sa mu rómovia posmievajú pre jeho účasť vo filme a nerešpektujú jeho dosiahnuté výsledky. Tvrdí, že z geta sa musí dostať, inak tam zahynie. Rád by podľa jeho slov trénoval malé deti to, čo mu ide najlepšie - box.

Prezident mu však pomôcť nedokáže, denne dostáva desiatky podobných žiadostí. Rovnako tak primátor Igor Choma uviedol, že človeka, ktorý vyzdvihol a reprezentoval Žilinu, by rád podporil. Nie je to však možné dovtedy, kým bude mať podlžnosť na nájomnom voči mestu vo výške 1800 eur. Navyše žije s manželkou v byte na Bratislavskej ulici a nerozviedol sa. A to aj napriek tomu, že sám Baláž tvrdí, že bývalú družku, s ktorou má dcéru, si nikdy nevzal za ženu. Mesto by po vyrovnaní majtekovo-právnych pomerov zvažovalo ďalšie kroky ako pomôcť, dovtedy však nemôže.

Pozrite si trailer k filmu KOZA

 

Aký je váš názor? Podporili by ste Petra Baláža?0 reakcií


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:42
Stráža
Prekážka na ceste
22:11
Lavobrezná
Jama na ceste
21:26
Hričovská
Jama na ceste
19:10
Radoľa
Zver pri ceste
18:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia