Dnes najčítanejšie
Deti popíjali alkohol na zastávke v centre mesta, rodičia si ich vyzdvihli na mestskej polícii

30 marec 2020 - 16:26

Brankár Dominik Holec: Chceli sme sa s klubom dohodnúť, ale nie na poklese o 80 percent

Foto: Brankár Dominik Holec: Chceli sme sa s klubom dohodnúť, ale nie na poklese o 80 percent
Foto: Facebook Dominik Holec

K aktuálnej situácii v spoločnosti MŠK Žilina a.s., ktorá formálne vstúpila do likvidácie, sa vyjadril aj prvý brankár tímu Dominik Holec. Klub pristúpil k ukončeniu zmlúv s pätnástimi hráčmi po tom, ako neakceptovali jeho návrh na dočasné zníženie odmien.

Hráči chceli, aby ich vo vyjednávaní zastupoval prezident Únie futbalových profesionálov v nadväznosti na obdržanie návrhov na krátenie mzdy. Tento krok vedenie MŠK Žilina označilo vo vyjadrení za neférový.

Reakciou bolo začatie likvidácie spoločnosti a výpoveď futbalistom s najvyššími základnými platmi a tým, ktorým končia zmluvy v letnom alebo zimnom prestupovom období. Ako vo videu spresňuje Holec, hráči sa chceli dohodnúť na znížení platov. Klub navrhoval pokles platov na pätinu.

„Tým hráčom, ktorí sme boli nazvaní lídrami, prišiel návrh na krátenie zmlúv o 80 percent, čo je podľa mňa veľmi veľa. Chceli sme s tým niečo robiť tak, aby sme sa dohodli normálne s klubom a nechceli sme ísť proti nim,“ doplnil Dominik Holec s tým, že únia v minulosti zastupovala aj iných hráčov a s klubmi sa dokázala dohodnúť.

Zároveň špecifikoval, že na zastupovaní sa dohodla celá kabína. „Mrzí ma, že to takto dopadlo a že po 19 rokoch, počas ktorých som hráč MŠK Žilina to došlo až do toho, že mi výpoveď prišla kuriérom bez toho, aby mi niekto niečo vôbec oznámil,“ dodala na záver videa brankárska opora žltozelených. Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
269 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:57
Strečno
Kolóna
20:53
Rajecká cesta
Stacionárny radar
19:29
Nemocničná
Policajná hliadka
16:54
Rajecká cesta
Kolóna
16:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.