Dnes najčítanejšie
Na sídlisku Vlčince zasahovali v nedeľu záchranné zložky, obyvatelia videli stúpať z bytu dym

30 marec 2020 - 14:32

MŠK Žilina vstúpil do likvidácie, dôvodom sú podľa klubu vysoké personálne náklady na káder

Foto: MŠK Žilina vstúpil do likvidácie, dôvodom sú podľa klubu vysoké personálne náklady na káder
Foto: ilustračné

Športová verejnosť dnes zaregistrovala informáciu o vstupe žilinského futbalového klubu MŠK Žilina, a.s. do likvidácie. Správu už potvrdil aj samotný klub, ktorý zverejnil aj podrobnosti k tomu, prečo sa jeho vedenie rozhodlo pristúpiť k nečakanému kroku.

Podľa vyjadrenia na webe mskzilina.sk je stratégia financovania klubu založená na príjmoch z predaja hráčov, pričom z následných tržieb sa kryjú náklady na sezónu.

Za prestup Róberta Boženíka zinkasoval zatiaľ klub len desatinu sumy, zvyšné peniaze dostane až podľa splátkového kalendára. Odchovanec MŠK prestúpil začiatkom roka do holandského Feyenoordu Rotterdam.

„Rozpočet klubu na rok 2020 je postavený na príjme z transferov hráčov počas letného prestupového obdobia. Dnes je viac ako pravdepodobné, že príjem z letných prestupov sa bude blížiť nule. Najväčšiu časť osobných nákladov klubu tvoria mzdy profesionálnych hráčov. Klub, vedomý si narastajúcich obmedzení a stále väčšej neistoty v aktuálnej situácii, preto poslal mailovú správu hráčom s profesionálnymi zmluvami s návrhom dodatkov, v ktorých sme požadovali počas trvania tejto mimoriadnej situácie, každému individuálne, dočasne znížiť základné platy,“ informuje klub.

Hráči ale podľa vyjadrenia nechali vyjednávanie o znížení platov na Jána Muchu, prezidenta Únie futbalových profesionálov. Klub to označil za neférové a nevhodné, preto sa rozhodol ustanoviť likvidátora. Prioritou Šošonov je postarať sa o kmeňových zamestnancov ako tréneri, maséri či fyzioterapeuti. 

„Klub sa chce postarať, pokým to bude možné, o zamestnancov a hráčov klubu, ktorí majú najnižšie príjmy. Pod tlakom je veľmi ťažké plniť stanovené ciele, a to nielen na futbalovom ihrisku, ale aj v bežnom živote. Proces likvidácie môže zmierniť rôznorodosť tlakov, pod ktorými budeme musieť v najbližšej dobe pracovať,“ uzavrel v stanovisku MŠK Žilina. 

Niektorí zo zamestnancov MŠK Žilina, napríklad mládežnícki tréneri, už dnes pracujú vo firme Ryba Žilina. Výpoveď dostali hráči s najvyššími základnými platmi a tí, ktorým končia zmluvy v letnom alebo zimnom prestupovom období. Pätnástim futbalistom končí zmluva k 1. aprílu, teda za dva dni.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

486 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
16:00
Priemyselná
Jama na ceste
15:57
Rajecká cesta
Kolóna
15:54
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
15:52
Brodno
Práca na ceste
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.