Dnes najčítanejšie
Deti popíjali alkohol na zastávke v centre mesta, rodičia si ich vyzdvihli na mestskej polícii

28 marec 2020 - 10:05

Sociálna poisťovňa informuje rodičov na OČR o povinnosti podať čestné vyhlásenie

Foto: Sociálna poisťovňa informuje rodičov na OČR o povinnosti podať čestné vyhlásenie
Foto: ilustračné / pixabay.com

Sociálna poisťovňa upozorňuje všetkých poistencov, ktorí si v súvislosti s pandémiou koronavírusu uplatnili alebo ešte len uplatnia nárok na dávku ošetrovné (OČR), že musia do príslušnej pobočky poslať čestné vyhlásenie.

Vo vyhlásení ide o oznámenie skutočností potrebných pre nárok na výplatu ošetrovného za príslušný mesiac. Sociálna poisťovňa potrebuje poznať presné dni, kedy sa ktorý rodič o dieťa staral.

Na tento účel bol pripravený špeciálny formulár Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné v súvislosti so šírením nákazy koronavírusu aj s postupom Ako vyplniť čestné vyhlásenie.

Čestné vyhlásenie musí Sociálnej poisťovni poslať každý rodič osobitne za seba ku koncu každého mesiaca, za ktorý žiada vyplatiť ošetrovné.

Vzhľadom na blížiaci sa koniec mesiaca marec je potrebné zaslať čestné vyhlásenie čím skôr (ak nebude dodržaný termín - koniec mesiaca - nárok na výplatu dávky nezanikne, ale bude vyplatená až po doručení tohto dokladu).

Pri odosielaní dajt eprednosť e-mailovej komunikácii - výhradne na jednu e-mailovú adresu pobočky. Nižšie nájdete e-mailové adresy pobočiek Sociálnej poisťovne v Žilinskom kraji.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

58 zdieľaní
Zdroj: Sociálna poisťovňa

Dopravný servis
Rajecká cesta
Stacionárny radar
19:29
Nemocničná
Policajná hliadka
16:54
Rajecká cesta
Kolóna
16:10
Hlinská
Kolóna
15:57
Strečno
Jama na ceste
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.