Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

21 február 2015 - 13:09

V Rabči sa v rodinnom dome priotrávilo 6 ľudí, zasahovali dva vrtuľníky

Foto: V Rabči sa v rodinnom dome priotrávilo 6 ľudí, zasahovali dva vrtuľníky
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Vzruch zažili obyvatelia Rabče v okrese Námestovo, kde sa v piatok priotrávilo šesť obyvateľov rodinného domu. Dôvodom boli pravdepodobne splodiny horenia z vykurovacieho telesa rodinného domu. „Naša jednotka sa dostavila na miesto po upovedomení od zasahujúcich zdravotníkov. Pomohli im zachraňovať intoxikované osoby, ktoré sa nachádzali na poschodí rodinného domu,“ uviedol pre médiá riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Námestove Miroslav Trabalka.

Mladý chlapec v bezvedomí, na pomoc leteli dva vrtuľníky

Hasiči vykonali neskôr kontrolné merania, vo vyvetraných priestoroch už nezaznamenali žiadne nebezpečné splodiny. Na pomoc 13-ročnému chlapcovi, ktorý bol v bezvedomí, musel priletieť vrtuľník. Ten priletel zo strediska Žilina, pilot pristál na neďalekej lúke. Lekár leteckých záchranárov chlapca v bezvedomí prevzal a napojil na umelú pľúcnu ventiláciu. Vo vážnom stave bol prevezený do nemocnice v Martine.

Druhý vrtuľník musel byť privolaný z Popradu a z miesta nehody previezol do nemocnice v Dolnom Kubíne 22-ročného muža, ktorý prejajoval znaky poruchy vedomia. Rovnako stav tohto pacienta na palube bol vážny, let prebehol bez komplikácií.


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
16:42
Lavobrezná
Práca na ceste
16:41
Kamenná
Kolóna
16:22
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia