Dnes najčítanejšie
V Žiline funguje rúškomat, bavlnenú ochranu tváre tu zakúpite nepretržite

26 marec 2020 - 15:13

Slovensko má prvých dvoch vyliečených pacientov z koronavírusu

Foto: Slovensko má prvých dvoch vyliečených pacientov z koronavírusu
Foto: ilustračné / pixabay.com

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky dnes 26. marca informovalo, že eviduje už dva prípady vyliečení z ochorenia COVID-19 (koronavírus). Podľa zverejnených informácií ide o ženu a muža z košického regiónu. 

Muž bol po detekovaní ochorenia hospitalizovaný, žena strávila liečenie v domácej karanténe. Do dnešného dňa sa nakazilo celkom 226 Slovákov, podľa oficiálnych údajov pribudlo za včerajší deň 10 nových prípadov. V najbližších dňoch bude stúpať početnosť testovania, preto je možné očakávať postupné zvyšovanie počtu zistených infikovaných.

Za vyliečeného pacienta sa považuje osoba, ktorej ustúpili príznaky ochorenia COVID-19 a následne bola umiestnená ďalšie dva týždne v karanténe.

Ak ani po tejto dobe neprejavuje známky ochorenia, musí byť ešte dvakrát negatívne testovaný. Až potom je oficiálne považovaný za človeka, ktorý prekonal ochorenie spôsobené koronavírusom a môže sa vrátiť do bežného života.

Zapojiť sa do štandardného režimu môžu aj obyvatelia, ktorí zotrvali v povinnej 14-dňovej karanténe napríklad z dôvodu, že sa vrátili zo zahraničia. Pokiaľ sa u nich neprejavili žiadne známky ochorenia, môžu opustiť domácu izoláciu. Napriek tomu je vhodné stále dodržiavať dobrovoľnú izoláciu a okrem nevyhnutných prípadoch vychádzať von čo najmenej.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

2287 zdieľaní
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva

Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
09:45
Rudinka
Práca na ceste
09:37
Rudinka
Kolóna
09:37
Estakáda
Jama na ceste
09:24
1. mája
Jama na ceste
07:56
Zobraziť aktuálne hlásenia