Dnes najčítanejšie
V Žiline funguje rúškomat, bavlnenú ochranu tváre tu zakúpite nepretržite

24 marec 2020 - 10:15

Colníci v Žiline zaistili zásielku, namiesto šálov v nej našli cigarety

Foto: Colníci v Žiline zaistili zásielku, namiesto šálov v nej našli cigarety
Foto: Colný úrad Žilina

Poštovú zásielku z USA zaistili pracovníci žilinskej vyclievacej pošty po tom, ako v nej namiesto deklarovaných šálov našli 760 kusov cigariet bez platných kontrolných známok. Zásielka bola určená pre ženu z Nesluše. 

Pracovníkom vyclievacej pošty v Žiline sa dostal na colnú kontrolu balík zo Spojených štátov amerických so sprievodnými dokladmi, ktoré avizovali, že vo vnútri bude 10 šálov. Po otvorení zásielky však našli stovky kusov cigariet.

Neboli označené slovenskou kontrolnou známkou, počet presahoval povolené množstvo, a preto ich zaistili. K adresátovi do Nesluše sa už nedostanú, ale budú aj s ostatným zhabaným tovarom tohto druhu zlikvidované.   

Príslušníci finančnej správy upozorňujú, že na dovoz tabakových výrobkov platia obmedzenia. V príležitostných malých zásielkach neobchodného charakteru určených na osobnú spotrebu, ktoré sú zaslané fyzickou osobou z tretích krajín fyzickej osobe na našom území, môže byť najviac 50 kusov cigariet alebo 25 kusov cigariek alebo 10 kusov cigár alebo 50 g tabaku na fajčenie alebo úmerná kombinácia týchto jednotlivých tabakových výrobkov bez platnej kontrolnej známky.  

   


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

20 zdieľaní
Zdroj: TS Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
09:45
Rudinka
Práca na ceste
09:37
Rudinka
Kolóna
09:37
Estakáda
Jama na ceste
09:24
1. mája
Jama na ceste
07:56
Zobraziť aktuálne hlásenia