Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

23 marec 2020 - 14:10

Dobrovoľní hasiči pomáhajú v Trnovom ľuďom s nákupmi potravín, v obci Lutiše rozdávajú rúška

Dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) sú v čase mimoriadnej situácie nápomocné občanom v obciach Žilinského kraja. V rámci svojich možností poskytujú pomoc pri zabezpečovaní potravín do domácností najmä pre starších ľudí, či rozdávajú rúška tým, ktorí ich stále nemajú. 

V mestskej časti Žilina - Trnové sa dobrovoľný hasičský zbor rozhodol podať pomocnú ruku osamelým seniorom, ktorí sú v čase šíriacej sa nákazy najzraniteľnejší. Pre tých, ktorí prejavia záujem a požiadajú miestneho poslanca Jozefa Juriša, prípadne členov DHZ, bude zabezpečovaný nákup 3x do týždňa.

Hasiči tak po dohode s poslancom a v spolupráci s miestnymi predajňami potravín zabezpečia základný nákup podľa vopred pripraveného zoznamu a doručia ho až k dverám. Výpomoc môžu využiť občania časti Trnové aj Rosinky, informácie a kontakt získajú priamo v predajniach potravín, alebo môžu zavolať poslancovi.

Dobrovoľní hasiči v obci Lutiše rozdali 600 rúšok

Členovia dobrovoľného hasičského zboru v obci Lutiše (okres Žilina) rozdali za 6 dní celkom 600 rúšok pre miestnych občanov. Výroba bola realizovaná z materiálov, ktoré darovali samotní obyvatelia obce.

Na sociálnej sieti vyzývajú hasiči ľudí, aby brali ohľad na ostatných, podelili sa navzájom a nebrali rúška, ak ich nepotrebujú.

Na výrobu sa spotrebovalo približne 200 metrov látky rôznych farieb, šitie trvalo viac než 50 hodín. Rúška sa podarilo rozniesť do takmer dvesto domácností.
718 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:13
Na Horevaží
Kolóna
12:12
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:11
Strečno
Práca na ceste
12:07
Belá
Práca na ceste
12:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia