Dnes najčítanejšie
Za včerajší deň evidujú 21 nových prípadov nákazy COVID-19, z toho tri v Žilinskom kraji

23 marec 2020 - 14:10

Dobrovoľní hasiči pomáhajú v Trnovom ľuďom s nákupmi potravín, v obci Lutiše rozdávajú rúška

Dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) sú v čase mimoriadnej situácie nápomocné občanom v obciach Žilinského kraja. V rámci svojich možností poskytujú pomoc pri zabezpečovaní potravín do domácností najmä pre starších ľudí, či rozdávajú rúška tým, ktorí ich stále nemajú. 

V mestskej časti Žilina - Trnové sa dobrovoľný hasičský zbor rozhodol podať pomocnú ruku osamelým seniorom, ktorí sú v čase šíriacej sa nákazy najzraniteľnejší. Pre tých, ktorí prejavia záujem a požiadajú miestneho poslanca Jozefa Juriša, prípadne členov DHZ, bude zabezpečovaný nákup 3x do týždňa.

Hasiči tak po dohode s poslancom a v spolupráci s miestnymi predajňami potravín zabezpečia základný nákup podľa vopred pripraveného zoznamu a doručia ho až k dverám. Výpomoc môžu využiť občania časti Trnové aj Rosinky, informácie a kontakt získajú priamo v predajniach potravín, alebo môžu zavolať poslancovi.

Dobrovoľní hasiči v obci Lutiše rozdali 600 rúšok

Členovia dobrovoľného hasičského zboru v obci Lutiše (okres Žilina) rozdali za 6 dní celkom 600 rúšok pre miestnych občanov. Výroba bola realizovaná z materiálov, ktoré darovali samotní obyvatelia obce.

Na sociálnej sieti vyzývajú hasiči ľudí, aby brali ohľad na ostatných, podelili sa navzájom a nebrali rúška, ak ich nepotrebujú.

Na výrobu sa spotrebovalo približne 200 metrov látky rôznych farieb, šitie trvalo viac než 50 hodín. Rúška sa podarilo rozniesť do takmer dvesto domácností.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

717 zdieľaní

Dopravný servis
Považský Chlmec
Stacionárny radar
16:28
Horný Hričov
Stacionárny radar
16:25
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
14:14
Svedernik
Dopravná nehoda
13:57
Horný Hričov
Zver pri ceste
13:55
Zobraziť aktuálne hlásenia