Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

19 marec 2020 - 11:41

Mestská aj prímestská hromadná doprava prechádza na zmenu režimu, platí do odvolania

V záujme ochrany zdravia cestujúcich, ako i vodičov mestskej hromadnej dopravy, pristúpil Dopravný podnik mesta Žiliny k viacerým preventívnym opatreniam eliminujúcim šírenie nákazy COVID-19.

Vedenie podniku prosí cestujúcich, aby sa pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou v Žiline správali zodpovedne, ohľaduplne a rešpektovali a dodržiavali všetky prijaté opatrenia. Zodpovedným prístupom chránite seba aj svoje okolie.

Zoznam všetkých doteraz prijatých preventívnych opatrení v MHD Žilina

  1. prázdninový režim MHD s platnosťou až do odvolania
  2. nástup do vozidla povolený iba s rúškom alebo iným zahalením úst a nosa (napr. šatka, šál apod.), pričom odporúčame používať aj rukavice
  3. zákaz vstupu do prednej časti vozidla a zákaz nástupu prvými dverami (predná časť je vymedzená páskou, pričom na nástup a výstup môžete využiť ostatné dvere vozidla)
  4. zrušené dopytové otváranie dverí na všetkých zastávkach (platí aj na zastávkach na znamenie, pričom dvere otvára výhradne vodič)
  5. zrušený doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (odporúčame využiť nákup lístka vopred a to napr. z automatu, trafiky alebo vo forme SMS lístka)
  6. opakovaná plošná dezinfekcia interiéru všetkých vozidiel MHD (vysokoúčinná a dlhotrvajúca dezinfekcia vrátane podláh, okien a sedadiel)
  7. zatvorené predajné miesto DPMŽ na Mestskom úrade v Žiline z dôvodu uzatvorenia Klientskeho centra MsÚ (cestujúcich radi obslúžime na predajnom mieste na Námestí Andreja Hlinku počas pracovných dní od 7:00 do 18:00 hod.)

Vzhľadom na okolnosti sa môže ich rozsah a účinnosti v blízkej budúcnosti zmeniť.

Autobusy prímestskej dopravy premávajú v sobotnom režime 

Slovenská autobusová doprava Žilina (SAD Žilina) upozorňuje cestujúcich, že od štvrtku 19.3.2020 budú spoje prímestskej dopravy počas pracovných dní jazdiť v sobotnom režime.

Zároveň informuje cestujúcich, že v cestovnom poriadku sú to všetky spoje bez označenia a s označím 6. Obmedzený režim je vyhlásený do odvolania.
Zdroj: DPMŽ, SAD Žilina


Dopravný servis
Košická
Práca na ceste
18:55
Strečno
Jama na ceste
18:54
Košická
Práca na ceste
17:30
Na Horevaží
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia