Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Pribudlo 19 nových prípadov nákazy koronavírusom, traja pacienti sú z Martina

19 marec 2020 - 11:41

Mestská aj prímestská hromadná doprava prechádza na zmenu režimu, platí do odvolania

V záujme ochrany zdravia cestujúcich, ako i vodičov mestskej hromadnej dopravy, pristúpil Dopravný podnik mesta Žiliny k viacerým preventívnym opatreniam eliminujúcim šírenie nákazy COVID-19.

Vedenie podniku prosí cestujúcich, aby sa pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou v Žiline správali zodpovedne, ohľaduplne a rešpektovali a dodržiavali všetky prijaté opatrenia. Zodpovedným prístupom chránite seba aj svoje okolie.

Zoznam všetkých doteraz prijatých preventívnych opatrení v MHD Žilina

  1. prázdninový režim MHD s platnosťou až do odvolania
  2. nástup do vozidla povolený iba s rúškom alebo iným zahalením úst a nosa (napr. šatka, šál apod.), pričom odporúčame používať aj rukavice
  3. zákaz vstupu do prednej časti vozidla a zákaz nástupu prvými dverami (predná časť je vymedzená páskou, pričom na nástup a výstup môžete využiť ostatné dvere vozidla)
  4. zrušené dopytové otváranie dverí na všetkých zastávkach (platí aj na zastávkach na znamenie, pričom dvere otvára výhradne vodič)
  5. zrušený doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (odporúčame využiť nákup lístka vopred a to napr. z automatu, trafiky alebo vo forme SMS lístka)
  6. opakovaná plošná dezinfekcia interiéru všetkých vozidiel MHD (vysokoúčinná a dlhotrvajúca dezinfekcia vrátane podláh, okien a sedadiel)
  7. zatvorené predajné miesto DPMŽ na Mestskom úrade v Žiline z dôvodu uzatvorenia Klientskeho centra MsÚ (cestujúcich radi obslúžime na predajnom mieste na Námestí Andreja Hlinku počas pracovných dní od 7:00 do 18:00 hod.)

Vzhľadom na okolnosti sa môže ich rozsah a účinnosti v blízkej budúcnosti zmeniť.

Autobusy prímestskej dopravy premávajú v sobotnom režime 

Slovenská autobusová doprava Žilina (SAD Žilina) upozorňuje cestujúcich, že od štvrtku 19.3.2020 budú spoje prímestskej dopravy počas pracovných dní jazdiť v sobotnom režime.

Zároveň informuje cestujúcich, že v cestovnom poriadku sú to všetky spoje bez označenia a s označím 6. Obmedzený režim je vyhlásený do odvolania.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

118 zdieľaní
Zdroj: DPMŽ, SAD Žilina

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
05:42
Strečno
Policajná hliadka
23:37
Strečno
Policajná hliadka
22:22
Strečno
Zver pri ceste
21:45
Strečno
Policajná hliadka
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia