Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

19 marec 2020 - 11:41

Mestská aj prímestská hromadná doprava prechádza na zmenu režimu, platí do odvolania

V záujme ochrany zdravia cestujúcich, ako i vodičov mestskej hromadnej dopravy, pristúpil Dopravný podnik mesta Žiliny k viacerým preventívnym opatreniam eliminujúcim šírenie nákazy COVID-19.

Vedenie podniku prosí cestujúcich, aby sa pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou v Žiline správali zodpovedne, ohľaduplne a rešpektovali a dodržiavali všetky prijaté opatrenia. Zodpovedným prístupom chránite seba aj svoje okolie.

Zoznam všetkých doteraz prijatých preventívnych opatrení v MHD Žilina

  1. prázdninový režim MHD s platnosťou až do odvolania
  2. nástup do vozidla povolený iba s rúškom alebo iným zahalením úst a nosa (napr. šatka, šál apod.), pričom odporúčame používať aj rukavice
  3. zákaz vstupu do prednej časti vozidla a zákaz nástupu prvými dverami (predná časť je vymedzená páskou, pričom na nástup a výstup môžete využiť ostatné dvere vozidla)
  4. zrušené dopytové otváranie dverí na všetkých zastávkach (platí aj na zastávkach na znamenie, pričom dvere otvára výhradne vodič)
  5. zrušený doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča (odporúčame využiť nákup lístka vopred a to napr. z automatu, trafiky alebo vo forme SMS lístka)
  6. opakovaná plošná dezinfekcia interiéru všetkých vozidiel MHD (vysokoúčinná a dlhotrvajúca dezinfekcia vrátane podláh, okien a sedadiel)
  7. zatvorené predajné miesto DPMŽ na Mestskom úrade v Žiline z dôvodu uzatvorenia Klientskeho centra MsÚ (cestujúcich radi obslúžime na predajnom mieste na Námestí Andreja Hlinku počas pracovných dní od 7:00 do 18:00 hod.)

Vzhľadom na okolnosti sa môže ich rozsah a účinnosti v blízkej budúcnosti zmeniť.

Autobusy prímestskej dopravy premávajú v sobotnom režime 

Slovenská autobusová doprava Žilina (SAD Žilina) upozorňuje cestujúcich, že od štvrtku 19.3.2020 budú spoje prímestskej dopravy počas pracovných dní jazdiť v sobotnom režime.

Zároveň informuje cestujúcich, že v cestovnom poriadku sú to všetky spoje bez označenia a s označím 6. Obmedzený režim je vyhlásený do odvolania.
118 reakcií
Zdroj: DPMŽ, SAD Žilina


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:15
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:29
Strečno
Jama na ceste
18:14
Strečno
Kolóna
17:37
Strečno
Jama na ceste
17:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.