Dnes najčítanejšie
Dnes pribudlo 22 nových prípadov ochorenia COVID-19, v Žilinskom kraji narástol počet o jedného

19 marec 2020 - 11:28

28-ročný cyklista zablúdil v lesoch na moravskej strane, policajti ho našli v obci Horná Mariková

Foto: 28-ročný cyklista zablúdil v lesoch na moravskej strane, policajti ho našli v obci Horná Mariková
Foto: ilustračné

V stredu 18. marca 2020 vo večerných hodinách prišiel k policajtom na hraničnom priechode Makov z českej strany muž, ktorý oznámil, že jeho 28-ročný syn sa bicykloval v lesoch na moravskej strane. Cyklista mal však zablúdiť a z mobilného telefónu ešte pred jeho vybitím odoslať súradnice, kde sa nachádza.

Policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline udalosť oznámili na operačné stredisko. Operačný dôstojník po prijatí tejto informácie okamžite zorganizoval a skoordinoval policajné hliadky a príslušníkov horskej záchrannej služby.

Cyklista sa mal podľa GPS súradníc nachádzať v lesoch obce Horná Mariková. Policajnou hliadkou bol vypátraný v miestnej časti Udička. Policajti mu poskytli ochranný plášť, ochranné rúško a rukavice a následne zabezpečili aj jeho prevoz na štátnu hranicu, kde ho čakali príbuzní.

„Výbornou koordináciou policajných síl operačným dôstojníkom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline bolo opäť naplnené heslo polície POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ,“ uzatvára sa v správe polície na sociálnej sieti.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
229 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
20:29
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:22
Rajecká cesta
Policajná hliadka
19:59
Belá
Zver pri ceste
19:14
Strečno
Jama na ceste
15:15
Zobraziť aktuálne hlásenia