Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

14 marec 2020 - 03:16

Mestská a prímestská autobusová doprava prechádza od pondelka na prázdninový režim

Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) a Slovenská autobusová doprava Žilina (SAD Žilina) prechádzajú v súvislosti s aktuálnou mimoriadnou situáciou na zmenu režimu prevádzky verejnej dopravy. Autobusové a trolejbusové linky budú od pondelka jazdiť v prázdninovom režime.

„Oznamujeme cestujúcim, že od 16. marca 2020 až do odvolania bude počas pracovných dní platiť režim PRÁZDNINY. Na cestovných poriadkoch na zastávkach sú odchody spojov pre tento režim zobrazené v strednom stĺpci. Prevádzka MHD počas víkendových dní zostáva nezmenená,“ uvádza DPMŽ.

Toto opatrenie bolo prijaté z dôvodu mimoriadnej situácie v celej Slovenskej republike v súvislosti s rizikom a elimináciou šírenia koronavírusu a z dôvodu zníženého dopytu v MHD.

„Milí cestujúci, upozorňujeme vás, že od pondelka 16. marca 2020 bude zavedený počas pracovných dní prázdninový režim v prímestskej doprave, MHD Čadca, MHD Kysucké Nové Mesto a sobotný režim v MHD Martin, Vrútky,“ informuje SAD Žilina.

V sobotu a v nedeľu sa režim v SAD Žilina nemení u žiadnej z dopráv. Obmedzený režim je vyhlásený na 14 dní.Dopravný servis
Košická
Práca na ceste
18:55
Strečno
Jama na ceste
18:54
Košická
Práca na ceste
17:30
Na Horevaží
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia