Dnes najčítanejšie
Na sídlisku Vlčince zasahovali v nedeľu záchranné zložky, obyvatelia videli stúpať z bytu dym

14 marec 2020 - 02:33

V čase mimoriadnej situácie nebudú pokutovaní majitelia vozidiel, ktorým prepadne platnosť STK

Foto: V čase mimoriadnej situácie nebudú pokutovaní majitelia vozidiel, ktorým prepadne platnosť STK
Foto: ilustračné

Na Slovensku bola od štvrtku 12. marca vyhlásená mimoriadna situácia, ktorá umožní aplikovať niektoré ustanovenia zákona pre zvládnutie šírenia nákazy infekciou SARS-CoV-2.

Krízový štáb prijal v súvislosti s rizikami šírenia koronavírusu prísne preventívne opatrenia, rozhodol o zatvorení škôl, zábavných podnikov, aquacentier, lyžiarskych stredísk, diskoték, detských kútikov, plavární a fitnescentier.

Obmedzenia sa dotknú aj motoristov, ktorí majú so svojim vozidlom absolvovať povinnú technickú a emisnú kontrolu. Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky preto reaguje na mimoriadnu situáciu, následkom ktorej nebudú môcť niektorí majitelia pristaviť auto na kontrolu.

Pokuty za prepadnuté technické a emisné kontroly budú v čase trvania mimoriadneho stavu odpustené

„Ministerstvo dopravy a výstavby SR odporučilo Okresným úradom, aby v čase mimoriadnej situácie neukladali pokuty za neplatnú emisnú a technickú kontrolu, ktorých platnosť sa skončila od 12. 3. 2020 do odvolania,“ uvádza na webe.

Automaticky generované rozkazy na pokuty vydávajú Okresné úrady. V prípade, že prevádzkovatelia vozidiel obdržia rozkaz o uložení pokuty, odporúča sa im podať odpor z dôvodu mimoriadnej situácie, ako objektívnej príčiny nesplnenia tejto povinnosti.
611 zdieľaní
Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Dopravný servis
Priemyselná
Práca na ceste
05:54
Varín
Iné nebezpečenstvo
04:56
Vranie
Policajná hliadka
22:43
Hričovská
Jama na ceste
21:45
Považský Chlmec
Policajná hliadka
21:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.