11 marec 2020 - 13:11

Hasičom, policajtom a záchranárom, zasahujúcim pri nehode v Ružomberku, odporučili karanténu

Dnes 11. marca 2020 došlo približne hodinu po polnoci v Ružomberku k vážnej dopravnej nehode. Pri zrážke mikrobusu a autobusu vyhasli dva mladé ľudské životy, ďalších viac ako 20 osôb sa zranilo.

Na mieste zasahovalo viacero členov zložiek integrovaného záchranného systému (IZS), hasiči si na pomoc privolali aj kolegov z Martina, Liptovského Mikuláša, Žiliny a Sučian.

Po prvotnom ošetrení bolo prevezených do nemocníc v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Ružomberku a v Martine celkom 25 pacientov.

Polícia informovala, že 26-ročný vodič z Ukrajiny sa pri vychádzaní na cestu prvej triedy v smere na Žilinu zrazil s autobusom, ktorý viedol v smere od Žiliny na Ružomberok 43-ročný vodič z Ukrajiny. Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová k udalosti uviedla, že zasahujúci členovia IZS majú odporučenú karanténu.

„Vzhľadom na to, že v autobuse sa nachádzali občania Ukrajiny s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, po konzultácii s regionálnym hygienikom bola pre všetky zasahujúce posádky ZZS, hasičov aj polície odporučená karanténa, kým nebudú k dispozícii výsledky testov,“ uviedla Krčová.

Viac informácií o dopravnej nehode nájdete v článku nižšie.

60 zdieľaní

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
09:57
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
09:57
Strečno
Práca na ceste
09:42
Košická
Práca na ceste
09:30
Rajecká cesta
Policajná hliadka
09:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia