Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo na Slovensku 29 prípadov ochorenia COVID-19, najviac v Žilinskom kraji

10 marec 2020 - 18:51

Mimoriadny koncert Voce Magna v Žiline bol naozaj mimoriadny

Foto: Mimoriadny koncert Voce Magna v Žiline bol naozaj mimoriadny
Foto: 3 zbory a orchester pod taktovkou Štefana Sedlického

V nedeľu 8. marca v Dome umenia Fatra v Žiline sa konal mimoriadny koncert festivalu Voce Magna. Bol to koncert troch speváckych zborov:Zboru slovenských učiteľov, komorného zboru Cantica Collegium Musicum z Martina a Miešaného zboru Žilina spolu so Štátnym komorným orchestrom Žilina, tenoristom Jozefom Gráfom, organistom Danielom Gabčom pod taktovkou Štefana Sedlického.

Koncert prebiehal v kúzelnej atmosfére Medzinárodného dňa žien, ktorú umocňovala premyslená dramaturgia a originálne, dynamické rozostavenie spevákov. Prítomnosť Pavla Kršku, autora premierovaného diela „Žalm 50 pre tenor, mužský zbor, dva miešané zbory, organ a orchester“, podčiarkovala výnimočnosť večera. 

Pozitívne ohlasy zo strany divákov, účinkujúcich aj organizátorov zaznievali hneď po koncerte. Ten ulahodil milovníkom kvalitnej hudby, zborového spevu, naplnil očakávania vyše 130 vystupujúcich aj plnej sály divákov. Zároveň priniesol odpovede na otázky:

„Zmestia sa všetci speváci na pódium? A čo orchester? Stačí na toľko spevákov jeden dirigent?“ My, čo sme tam boli, to už vieme. A každý mal to svoje správne miesto ...

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.64 zdieľaní
Zdroj: Žilinský miešaný zbor

Dopravný servis
Rosinská cesta
Policajná hliadka
16:57
Rosinská cesta
Stacionárny radar
16:57
Košická
Policajná hliadka
16:14
Košická
Stacionárny radar
16:10
Strečno
Iné nebezpečenstvo
16:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia