Dnes najčítanejšie
V žilinskej nemocnici platí zákaz návštev na oddelení úrazovej chirurgie a oddelení vnútorného lekárstva

05 marec 2020 - 13:34

Policajti namerali vodiča, ktorý jazdil v obci rýchlosťou 74 km/h, nafúkal takmer jedno promile

Foto: Policajti namerali vodiča, ktorý jazdil v obci rýchlosťou 74 km/h, nafúkal takmer jedno promile
Foto: KR PZ Žilina

V obci Zborov nad Bystricou namerali policajti osobné auto, ktoré jazdilo rýchlosťou 74 km/h. Vodič osobného auta nafúkal 0,98 promile.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline informovalo o ďalšom prípade nezodpovedného vodiča. V obci Zborov nad Bystricou namerali príslušníci počas výkonu služby vozidlo Škoda Octavia, ktoré prechádzalo po miestnej ceste rýchlosťou 74 km/hod. Hliadka preto vodiča predpísaným spôsobom zastavila.

Pri kontrole sa vodič osobného auta podrobil skúške na prítomnosť alkoholu v krvi. Jeho dychová skúška mala pozitívny výsledok, nafúkal hodnotu 0,47 mg/l čo je v prepočte 0,98 promile.

Polícia v Žilinskom kraji bude v kontrolách naďalej pokračovať, po cestách totiž neustále jazdia nebezpeční vodiči. Mnohí sadajú za volant vedome pod vplyvom alkoholu, prekračujú maximálne povolené rýchlosti a ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. 

V niektorých prípadoch už koná polícia a súdy nekompromisne, len v rámci Žilinského kraja boli za posledné mesiace zaistené viaceré vozidlá. Sudca v niekoľkých prípadoch rozhodol o prepadnutí motorového vozidla v prospech štátu a vodičom uložil doživotné zákazy šoférovať.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
17:30
Solinky
Kolóna
17:30
Terchová
Jama na ceste
17:28
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:28
Strečno
Kolóna
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina