Dnes najčítanejšie
V sobotu pribudlo na Slovensku 15 pozitívnych prípadov COVID-19, najviac v Žiline a Čadci

04 marec 2020 - 16:05

Polícia v Čadci zadržala 18-ročného mladíka, ktorý po meste prenasledoval a napádal ženy

Foto: Polícia v Čadci zadržala 18-ročného mladíka, ktorý po meste prenasledoval a napádal ženy
Foto: ilustračné

V rukách čadčianskej polície skončil 18-ročný mladík, ktorý prenasledoval a napádal ženy v meste Čadca. Posledný incident sa stal 2. marca popoludní, kedy mal prenasledovať 40-ročnú ženu od kultúrneho domu k priechodu pre chodcov oproti obchodnému domu Tempo.

„Podozrivý mladík mal zozadu na ženu zaútočiť tak, že ju prikrčený chytil v oblasti lýtok. Žena reagovala hlasným krikom, na čo útočník upustil od ďalšieho konania a ušiel. Na základe oznámenia ženy vykonala polícia pátranie a do niekoľkých hodím podozrivého mladíka zadržala. Poverený príslušník PZ obvinil 18 ročného Jána z prečinu výtržníctva a spracoval podnet na vzatie do väzby,“ informovala Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ v Žiline.

Ďalšie napadnutie ženy, ktorého sa mal podozrivý dopustiť vo februári tohto roku, prešetrovala polícia v Čadci ako podozrenie z výtržníctva. Vec bola napokon kvalifikovaná ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a po zadokumentovaní postúpená na správne konanie.

„Vzhľadom k tomu, že obvinený mladík bol už v minulosti za obdobné správanie odsúdený, polícia vyzýva ženy, ktoré napadol, či obťažoval a trestné oznámenie doposiaľ nepodali, aby tak urobili na obvodnom oddelení polície v Čadci,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.
187 zdieľaní

Dopravný servis
Na Horevaží
Prekážka na ceste
11:30
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
11:27
Strečno
Jama na ceste
10:43
Rajecké Teplice
Práca na ceste
10:41
Hričovská
Stacionárny radar
10:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia