Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na ceste pod Strečnom sa osobné auto prevrátilo na strechu, tvoria sa kolóny

03 marec 2020 - 12:29

V stredu 4. marca otvoria na sídlisku Hliny tretiu okrskovú miestnosť Mestskej polície Žilina

Foto: V stredu 4. marca otvoria na sídlisku Hliny tretiu okrskovú miestnosť Mestskej polície Žilina
Foto: Mestská polícia Žilina

Na sídlisku Hliny otvoria okrskovú miestnosť Mestskej polície Žilina, po sídliskách Hájik a Solinky bude treťou v rámci mesta. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v stredu 4. marca 2020 o 10:00 hod. na Základnej škole Jarná za účasti primátora mesta Petra Fiabáne, náčelníka Mestskej polície v Žiline Petra Mišejku a riaditeľa ZŠ Jána Kotmana.

„Mestský policajt okrskár sa zaoberá predovšetkým príčinou, PREČO, to znamená hľadá dôvod, ktorý je za protiprávnym správaním. Pokúša sa nájsť a odstrániť príčinu toho, prečo sa niečo deje nesprávne. Keď sa odstráni príčina, zmizne aj následok. Plní úlohy obecnej polície a to tak, že používa predovšetkým nástroje prevencie kriminality,“ uvádza mestská polícia.

Okrskár pôsobí predovšetkým preventívne. Napriek tomu, že udeľuje aj pokuty, tak skôr než sa pre ne rozhodne, zaoberá sa príčinou a hľadá cestu k tomu, aby sa v budúcnosti skutok nestal.

Sprievodný program slávnostného otvorenia:

  • Mestská polícia pre deti (ukážka činnosti polície, preventívne programy, ukážka taktickej výstroje, motorového vozidla)
  • Mestská polícia pre širokú verejnosť (otvorená beseda na témy, ktoré trápia nielen seniorov, predstavenie činnosti mestskej polície, spolupráca mestskej polície s občanmi)107 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Rajecké Teplice
Práca na ceste
20:30
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:23
Košická
Stacionárny radar
19:56
Košická
Policajná hliadka
19:53
Horný Hričov
Kolóna
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia