Dnes najčítanejšie
Vláda od stredy opäť uvoľní opatrenia, osem krajín bude možné navštíviť na 2 dni

10 marec 2020 - 08:00
INZERCIA

Zabudnutá budova v centre Žiliny sa postupne mení na bytový dom Retro

Projekt jedinečného bytového domu Retro je situovaný do lokality v priamom centre mesta Žiliny, na nároží ulíc Framborská a Bratislavská. V pešej dostupnosti sa nachádza kompletná občianska vybavenosť, nákupné centrá, námestia, školy, škôlky, športoviská, reštaurácie či kultúra.

„Výzvou developera je transformácia bývalej ubytovne na bytový dom, ktorý splynie s prostredím starého mesta. Na piatich nadzemných podlažiach prinavraciame čistotu pretavenú v pôdoryse s jasným dispozičným riešením,“ hovorí Ing. Milan Lazár, projektový manažér spoločnosti Reinoo, a.s.   

Výstavba prebieha podľa harmonogramu. Začiatkom januára sa intenzívne pracovalo na vypratávaní a čistení budovy a už od februára postupne začínajú demolačné práce. 

Galéria: 9 fotiek

Architektúra bytového domu počíta s vybudovaním balkónov, ktoré budú na fasáde rozmiestnené v pravidelnom rastri. Použité materiály na fasáde budovy sú v dokonalej súhre so skladbou okien v antracitovej farbe. Na zmäkčenie celkového výrazu objektu budú balkóny oddelené tieniacimi kompozitnými doskami. Pri rekonštrukcii nepríde k výrubu jestvujúcej zelene ani ku zredukovaniu zelených plôch pred objektom. 

„Ku každej rekonštrukcii pristupujeme individuálne a citlivo. V projekte Retro sa snažíme vyzdvihnúť funkčnosť, pričom dôraz je kladený na čistú líniu priestoru. Vďaka dlhoročným skúsenostiam vieme navrhnúť dispozície, ktoré by bolo zbytočné prerábať,“ pokračuje projektový manažér Ing. Milan Lazár. 

Kolaudácia je naplánovaná ešte tento rok

Po dokončení projekt Retro ponúkne 54 bytových jednotiek – 24x jednoizbové, 25x dvojizbové a 5x štvorizbové byty v štandardnom vybavení. Aktuálne si už viac ako 40% bytov našlo nových majiteľov. Na svoje byty si majitelia počkajú do decembra tohto roka, kedy je naplánovaná kolaudácia.

Developerom projektu je skupina Reinoo a generálnym dodávateľom stavby je spoločnosť RBR ing, s.r.o. 

Spoločnosť Reinoo, a.s.  sa venuje developmentu kancelárskych budov, rezidenčných komplexov a prenájmu nehnuteľností už od roku 2011.V roku 2017 obnovila budovu Banky na Legionárskej ulici v Žiline, hneď vedľa budovy Novej synagógy. V roku 2019 nanovo vybudovala budovu bývalej Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy v certifikácii LEED v4 GOLD.

Aktuálne v Žiline stavia aj svoj najväčší rezidenčný projekt Zelené Vlčince, ktorý po ukončení prvej etapy poskytne 140 bytov. Spoločnosť Reinoo, a.s. úspešne dokončuje výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú tvorí 108 bytov v šiestich bytových domoch a v súčasnosti buduje nový bytový dom Rubicon, Púchov, ktorý po dokončení ponúkne 44 bytových jednotiek. 

Pre konkrétne informácie navštívte: 
Web: www.bytyretro.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/bytyretro/
Instagram: bytyretro
Email: info@bytyretro.sk 

 
309 zdieľaní
Zdroj: PR Reinoo

Dopravný servis
Priemyselná
Jama na ceste
20:41
Cesta I/64
Policajná hliadka
18:00
Strečno
Zver pri ceste
17:39
Obchodná
Iné nebezpečenstvo
16:38
Hričovská
Prekážka na ceste
15:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.