Dnes najčítanejšie
Dnes pribudlo 22 nových prípadov ochorenia COVID-19, v Žilinskom kraji narástol počet o jedného

27 február 2020 - 23:29

Policajti zastavili 48-ročného Marcela, ktorý jazdil autom zo strany na stranu, nafúkal 2,31 promile

Žilinskí policajti natrafili počas svojej služby na ďalšieho nezodpovedného vodiča, ktorý jazdil autom s viac ako dvomi promile. Hliadka muža zastavila na území mesta, po vykonaní dychovej skúšky mu príslušníci Policajného zboru na mieste obmedzili osobnú slobodu. 48-ročný Marcel zo Žiliny teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

„Obvinený muž v stredu 26. februára predpoludním viedol po miestnej komunikácii v Žiline motorové vozidlo Suzuki. Svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina-východ. Z uvedeného dôvodu bol policajnou hliadkou zastavený a počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom,“ uviedol Radko Moravčík, hovorca KR PZ v Žiline.

Policajti mužovi namerali vo vydychovanom vzduchu hodnotu 1,11 mg/l čo je v prepočte 2,31 promile. Vodiča po dychovej skúške zadržali a predviedli na policajný útvar. Poverený príslušník Policajného zboru skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby.

Opitých vodičov na cestách aj napriek častým kontrolám a sprísneným opatreniam stále neubúda, policajti ich zaevidujú v Žilinskom kraji každý týždeň až niekoľko desiatok. Mnohí si pritom vôbec neuvedomujú, že svojim nezodpovedným konaním ohrozujú nielen seba ale aj ostatných účastníkov premávky.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

116 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
20:29
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:22
Rajecká cesta
Policajná hliadka
19:59
Belá
Zver pri ceste
19:14
Strečno
Jama na ceste
15:15
Zobraziť aktuálne hlásenia