Dnes najčítanejšie
ZOZNAM: Od stredy 27. januára sa sprísňujú opatrenia, polícia bude intenzívne kontrolovať ich dodržiavanie

27 február 2020 - 21:28

V žilinskej nemocnici platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach až do odvolania

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline informuje o zákaze návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Zákaz platí na základe zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípkové a chrípke podobné ochorenia od 28. februára 2020 až do odvolania.

Pri zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípkové a chrípke podobné ochorenia býva počas zimných mesiacov zákaz návštev v zdravotníckych zariadeniach bežným obmedzením, ktorého cieľom je preventívne ochrániť hospitalizovaných pacientov a zamestnancov.

„Návštevníci majú často obavy, že v nemocnici môžu takzvane „chytiť“ nejakú nákazu. Neuvedomujú si však, že práve oni môžu byť nositeľmi rôznych ochorení, ktoré dokážu zhoršiť zdravotný stav hospitalizovaných pacientov či nakaziť zdravotníkov. Ľudia s oslabenou imunitou sa aj s bežnou chrípkou pasujú omnoho ťažšie ako ich zdraví rodinní príslušníci,“ upozornil medicínsky riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Bízik.

Najmä v chrípkovom období je dôležité zvážiť preventívne opatrenia, aby nedošlo k šíreniu ochorení medzi ďalšími ľuďmi

„Žiadame preto všetkých, aby si uvedomili svoju zodpovednosť aj za zdravie ostatných a v prípade, že majú príznaky chrípky, akútne respiračné problémy, nenavštevovali svojich príbuzných v nemocnici a zároveň nenavštevovali ambulancie lekárov – špecialistov, ktoré nesúvisia s ich ochorením,“ dodal I. Bízik. Ide predovšetkým o plánované ambulantné výkony, rehabilitácie či iné vyšetrenia, počas ktorých pacienti ohrozujú ľudí v čakárni a nemocničný personál.

Zároveň prosíme obyvateľov o nešírenie paniky v súvislosti s podozrením na koronavírus. Je dôležité si uvedomiť, že aktuálne sa nachádzame v chrípkovom období, kedy býva bežne zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení a chrípky, ktorej prejavmi je tiež horúčka, dýchavičnosť či kašeľ.

NEVSTUPUJTE do budovy nemocnice ani do čakární

Poradiť sa môžete vopred na infolinke zriadenej Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky 0917 222 682, emailovej adrese novykoronavirus@uvzsr.sk alebo kontaktovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Žiline - 0905 342 812. 

FNsP Žilina ďakuje za pochopenie, ohľaduplnosť a rešpektovanie prijatých opatrení.
0 reakcií
Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
22:08
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
21:29
Lavobrezná
Stacionárny radar
18:44
Hričovská
Dopravná nehoda
17:57
Strečno
Kolóna
17:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia