Dnes najčítanejšie
ZOZNAM: Od stredy 27. januára sa sprísňujú opatrenia, polícia bude intenzívne kontrolovať ich dodržiavanie

27 február 2020 - 14:00

Ďalší prípad podozrenia na koronavírus v Žilinskom kraji, pacientov prijali v martinskej nemocnici

Foto: Ďalší prípad podozrenia na koronavírus v Žilinskom kraji, pacientov prijali v martinskej nemocnici
Foto: ilustračné

Dnes 27. februára 2020 boli v Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) prijatí dvaja pacienti, u ktorých je podozrenie na možný výskyt koronavírusu. Podľa vyjadrenia nemocnice sa jedná o jednu dospelú a jednu maloletú osobu.

V tomto týždni ide už o tretí prípad podozrenia na svetovo rozširujúci sa vírus, ktorý sa objavil v Žilinskom kraji. V prvom prípade, kedy vo vojenskej nemocnici v Ružomberku prijali pacienta s podozrením, sa výskyt vírusu nepotvrdil. Muža vo veku 37 rokov prijali v utorok (25.2.) a prepustia ho domov dnes. V druhom prípade sa čaká na výsledky testov.

Dnes hospitalizovaných pacientov umiestnili na infekčné oddelenie do Univerzitnej nemocnice v Martine a vzorky odoslali na testy. Výsledky testov na prítomnosť koronavírusu budú známe najneskôr do 48 hodín.

„Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny UNM boli dnes prijatí dvaja pacienti s klinickými príznakmi akútneho respiračného ochorenia. Jedným z nich bolo maloleté dieťa. Nakoľko mali pozitívnu cestovateľskú anamnézu, bol im odobraný biologický materiál, aby sa vylúčilo možné nakazenie koronavírusom,“ potvrdila pre Žilinak.sk hovorkyňa Katarína Kapustová.

Najbližšie potvrdený výskyt vírusu je približne 60 kilometrov od Slovenska, testy ho potvrdili u 72-ročného muža vo Viedni. Na Slovensku pre podozrenie na koronavírus testovali doteraz 91 ľudí. Pred dnešným rokovaním vlády zasadala bezpečnostná rada pre epidémiu.
562 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
22:08
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
21:29
Lavobrezná
Stacionárny radar
18:44
Hričovská
Dopravná nehoda
17:57
Strečno
Kolóna
17:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia