Dnes najčítanejšie
Dnešnou polnocou začne platiť obmedzenie pohybu, cez sviatky obmedzia aj inštitúcie v Žiline

27 február 2020 - 10:45

Na sídlisku Solinky niekto prevŕtava dvere v pivničných priestoroch, môže ísť o zlodejov

Obyvateľ žilinského sídliska Solinky narazil počas uplynulého týždňa v pivničných priestoroch na niečo zvláštne. Viaceré dvere mali prevŕtaný otvor o veľkosti prsta. O svoje zistenie sa dotyčný podelil prostredníctvom sociálnej siete s ostatnými obyvateľmi sídliska a zároveň varoval pred možnými krádežami.

„Ľudia, skontrolujte si dvere na pivnici. Tento mesiac som išiel do pivnice a pozerám, že v každých dverách je prevŕtaná dierka, do ktorej sa zmestí malíček. Mne napadlo, že si zlodeji cez dieru prepchajú kameru pripojenú k mobilu, aby zistili, čo je v pivnici - či sa im oplatí ju vylomiť,“ uviedol Erik.

Obyvateľ bytovky podľa zverejnených informácií upovedomil domovníka, s ktorým spoločne vykonal kontroly v ostatných vchodoch. Počas obhliadky pivničných priestorov narazili na ďalšie prevŕtané dvere v každej pivnici. V jednom prípade našli aj poškodený zámok, čo domovník nahlásil na políciu.

Erik všetkých vyzval, aby si skontrolovali svoj majetok a pivničné priestory, jeho výstražná správa sa medzi obyvateľmi Soliniek veľmi rýchlo rozšírila. V prípade, ak natrafíte na podobne poškodené dvere, oznámte to na políciu. Neodporúča sa umiestňovať do priestorov pivníc cenné veci, ktoré môžu zlodeji odcudziť. 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

218 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:28
Nemocničná
Prekážka na ceste
20:14
Košická
Prekážka na ceste
18:58
Bytčica, Dlhá
Kolóna
18:15
Strečno
Kolóna
17:55
Zobraziť aktuálne hlásenia