Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

25 február 2020 - 13:49

Na frekventovanej ulici Pri Celulózke sa vytvoril výtlk, nekvalitná oprava nevydržala ani dva týždne

Ulica Pri Celulózke je z hľadiska dopravy v Žiline ďalšou veľmi frekventovanou cestou. Keďže nadväzuje na Rosinskú cestu a pokračuje ďalej smerom na Košickú ulicu, jazdia ňou denne tisíce áut nielen z mestských častí Vlčince, Rosinky a Trnové ale aj z obcí Rosina, Višňové, Turie a ďalších v Rajeckej doline. 

V úseku pri križovatke s komunikáciou vedúcou na Vodné dielo sa začiatkom januára vytvoril výtlk, ktorého stav bol každým dňom horší. Popraskaná cesta sa rozpadávala a časté prejazdy automobilov spôsobili vypadávanie ďalších kusov asfaltu. Na poškodenie povrchu upozornili obyvatelia ešte 12. januára prostredníctvom stránky odkazprestarostu.sk.

Samospráva vtedy uviedla, že zodpovedným subjektom je Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja. Podnet bol oficiálne vyriešený 10. februára, kedy pracovníci vyplnili jamu asfaltom. Neprešli však ani dva týždne a v opravenej časti sa objavili ďalšie diery. Cesta sa navyše rozpadáva na väčšom úseku, preto bude potrebné jej komplexnejšia rekonštrukcia.


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
05:29
Radoľa
Práca na ceste
05:26
Terchová
Jama na ceste
05:25
Rajecké Teplice
Zver pri ceste
04:38
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina