Dnes najčítanejšie
Dnešnou polnocou začne platiť obmedzenie pohybu, cez sviatky obmedzia aj inštitúcie v Žiline

20 február 2020 - 13:48

V Čadci dnes otvorili zmodernizované oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Foto: V Čadci dnes otvorili zmodernizované oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Nové zmoderznizované Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Kysuckej nemocnici v Čadci bude slúžiť pacientom na Kysuciach. Po celkovej investícii do obnovy aj nového prístrojového vybavenia vo výške 630-tisíc eur ho dnes slávnostne otvorili.

Na financovaní sa podieľal z veľkej časti Žilinský samosprávny kraj, časť pokryla nemocnica z vlastných zdrojov. Vynovené a zmodernizované bolo takmer všetko - oddelenie má nové dvere, omietky, podlahy, ale i obklady, či dlažby. Nové sú aj rozvody elektroinštalácie, vody a kúrenia.

Oddelenie bolo vybavené moderným systémom záložných zdrojov (UPS), osvetlenia, vzduchotechnikou a v neposlednom rade i audiovrátnikom. Ide o prvú rekonštrukciu oddelenia odkedy bolo vybudované pred 25 rokmi.

„U nás sa liečia tí najťažší pacienti. To znamená, pacienti s ťažkými úrazmi, pacienti so zlyhávaním srdca, či obličiek, pacienti s infekciami, či zlyhávaním respiračného systému. Dlhé roky sme pracovali v nevyhovujúcich priestoroch, preto sme veľmi radi, že sa takáto komplexná obnova urobila,“ povedal primár oddelenia Peter Szeghy.  

Zdroj: ŽSK

Rekonštrukcia sa týkala nielen stavebných prác, ale bol zakúpený i nový nábytok a prístrojové vybavenie. Modernizáciou prešiel aj prístrojový a posteľový park. Nové sú elektricky polohovateľné lôžka s aktívnym antidekubitárnym systémom, moderné dýchacie prístroje, ktoré spĺňajú požiadavky ventilácie na najvyššej úrovni.

Pribudli dva izolačné boxy s filtrom pre pacientov s prenosnými nákazami. Pre personál to bude znamenať lepšiu a bezpečnejšiu možnosť poskytovania starostlivosti.

Zdokonalenie pracovného prostredia sa odráža aj v skultúrnení denných miestností. „Veľmi sa teším, že sa podarilo ukončiť nevyhnutnú modernizáciu a nemocnica tak získala ďalšie špičkové oddelenie na vysokej úrovni,“ povedala županka Erika Jurinová.

Zdroj: ŽSK

A nie je to posledná investícia, ktorú župa v nemocnici realizuje. „V týchto dňoch ukončujeme rozsiahlu rekonštrukciu internej JIS, ako aj kompletnú rekonštrukciu hygienických zariadení. Verím, že tieto práce prinesú zvýšenú mieru spokojnosti zamestnancov a takisto samotných pacientov a ich príbuzných a zvýši sa celková kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uzavrela županka. 

Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci je jednou zo štyroch nemocníc v správe Žilinskej župy, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť zhruba 130-tisíc ľudí. 

Zdroj: ŽSK
Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

925 zdieľaní
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj

Dopravný servis
Stráža
Zver pri ceste
22:09
Strečno
Jama na ceste
21:28
Nemocničná
Prekážka na ceste
20:14
Košická
Prekážka na ceste
18:58
Bytčica, Dlhá
Kolóna
18:15
Zobraziť aktuálne hlásenia