Dnes najčítanejšie
Za včerajší deň evidujú 21 nových prípadov nákazy COVID-19, z toho tri v Žilinskom kraji

18 február 2020 - 15:35

Do areálu Dopravného podniku mesta Žiliny dorazili dva nové trolejbusy s pomocným pohonom na batérie

Foto: Do areálu Dopravného podniku mesta Žiliny dorazili dva nové trolejbusy s pomocným pohonom na batérie
Foto: DPMŽ

Dopravný podnik mesta Žiliny dnes informoval o vykládke dvoch nových trolejbusov s pomocným pohonom na batérie. Vozidlá boli privezené na kamiónoch ešte včera popoludní. 

Dva kusy parciálnych trolejbusov budú slúžiť na jazdu po trase bez trakčného vedenia. Podľa informácie DPMŽ ich bude možné vidieť v uliciach Žiliny už zajtra 19. februára 2020, pretože bude zahájený proces homologizácie vrátane skúšobnej prevádzky bez cestujúcich.

Po úspešnom absolvovaní homologizácie sa začne skúšobná prevádzka s cestujúcimi. Bližšie informácie o nových ekologických a technologicky vyspelých vozidlách poskytne žilinský dopravný podnik už čoskoro. 

Cena dvoch trolejbusov s pomocným pohonom predstavuje sumu 1.196.000 eur. Vybavené budú trakčnou batériou, ktorá je zdrojom elektrickej energie pre všetky funkcie vozidla pri jazde mimo trolejového vedenia s cestujúcimi.

Nízkopodlažné dvojnápravové sólo trolejbusy mestskej hromadnej dopravy sú určené pre trolejbusovú dráhu s menovitým napätím 750 V. Súčasťou ich výbavy je aj kamerový systém, automatické počítadlo cestujúcich či klimatizácia pre vodiča i cestujúcich a taktiež WiFi pripojenie.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

287 zdieľaní
Zdroj: DPMŽ

Dopravný servis
Považský Chlmec
Stacionárny radar
16:28
Horný Hričov
Stacionárny radar
16:25
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
14:14
Svedernik
Dopravná nehoda
13:57
Horný Hričov
Zver pri ceste
13:55
Zobraziť aktuálne hlásenia