Dnes najčítanejšie
Dnešnou polnocou začne platiť obmedzenie pohybu, cez sviatky obmedzia aj inštitúcie v Žiline

18 február 2020 - 09:08

Neznámy páchateľ podpálil kontajnery na viacerých miestach na Solinkách, poškodil šesť áut

Dnes 18. februára 2020 v čase okolo 03:00 hod. ráno bol ohlásený požiar kontajnerov na odpad na sídlisku Solinky. Podľa prvotných informácií mali horieť tri kontajnerové stojiská. K udalosti boli vyslaní hasiči z Hasičskej stanice v Žiline, tí po príjazde na miesto spozorovali ďalšie požiare.

Horiace kontajnery na odpad sa nachádzali na troch miestach vzdialených od seba približne 100 metrov, v blízkosti nich boli odstavené osobné motorové vozidlá a nachádzali sa tam aj stromy.

„Na zásah bolo povolané ďalšie vozidlo HaZZ, ktorého posádka zbadala počas výjazdu ďalší požiar na ulici Dubová, kde horeli štyri kontajnery na odpad. Hasiči uhasili vzniknuté požiare vysokým tlakom vody. Okrem zničených kontajnerov bolo poškodených šesť osobných motorových vozidiel,“ informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Hasiči likvidovali požiare na uliciach Osiková, Platanová a Dubová. Na mieste bola prítomná aj polícia, ktorá sa prípadom zaoberá, presná príčina vzniku požiarov je v štádiu vyšetrovania.Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

28 zdieľaní
Zdroj: HaZZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:28
Nemocničná
Prekážka na ceste
20:14
Košická
Prekážka na ceste
18:58
Bytčica, Dlhá
Kolóna
18:15
Strečno
Kolóna
17:55
Zobraziť aktuálne hlásenia