Dnes najčítanejšie
Za včerajší deň evidujú 21 nových prípadov nákazy COVID-19, z toho tri v Žilinskom kraji

17 február 2020 - 16:55

Počas dvoch dní na prelome rokov bude v Žiline možné naďalej používať pyrotechniku kategórií F2 a F3

Foto: Počas dvoch dní na prelome rokov bude v Žiline možné naďalej používať pyrotechniku kategórií F2 a F3
Foto: ilustračné - pixabay.org

Návrh na zakázanie používania pyrotechnických výrobkov  kategórie F2 a F3 v Žiline neprešiel cez zastupiteľstvo. Do kategórií spadajú napríklad rímske sviece, fontány s väčším rozptylom, kompakty, rakety a delobuchy. V platnosti tak zostáva pôvodné znenie Všeobecne záväzného nariadenia č.15/2009.

Počas 48 hodín na prelome rokov tak budú môcť naďalej Žilinčania využívať zábavnú pyrotechniku všetkých troch kategórií od F1 po F3. Výnimka zo zákazu používania pyrotechniky sa vzťahuje na dni 31. decembra a 1. januára.

Za návrh hlasovalo 16 poslancov, na jeho schválenie bola potrebná trojpätinová väčšina všetkých poslancov - teda jedného viac. Už v roku 2014 došlo k obmedzeniu predaja pyrotechnických výrobkov predmetných dvoch kategórií.

Od začatia platnosti novely dostanete pyrotechnické výrobky ako petardy, rímske sviece alebo batérie výmetníc, ktorých prioritným efektom je hluk-zvuk, len v čase od 28. decembra do 31. decembra. 

Cieľom legislatívnej úpravy bolo obmedziť predaj tak, aby sa pyrotechnika nepoužívala mimo vymedzený časový rámec 48 hodín. Proti návrhu vystúpil aj priamo na zastupiteľstve zástupca Slovenskej asociácie pyrotechnických firiem. 

 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
451 zdieľaní

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
14:14
Svedernik
Dopravná nehoda
13:57
Horný Hričov
Zver pri ceste
13:55
Priemyselná
Jama na ceste
11:24
Estakáda
Jama na ceste
11:24
Zobraziť aktuálne hlásenia