Dnes najčítanejšie
Žilina má ďalší úspešný klub – hip hop sa tancuje v MyDANCE, chcete sa pridať?

17 február 2020 - 11:26

Zastupiteľstvo nepodporilo vypovedanie zmluvy s advokátmi zastupujúcimi mesto pri vyrovnaní

Foto: Zastupiteľstvo nepodporilo vypovedanie zmluvy s advokátmi zastupujúcimi mesto pri vyrovnaní
Foto: ilustračné

Po niekoľkohodinovej diskusii k návrhu na ukončenie zmluvy s právnickou kanceláriou Karkó, s.r.o., ktorej súčasťou je aj dohoda na podielovej odmene vo výške 17 percent, poslanci v tesnom hlasovaní nepodporili návrh kolegyne Miriam Šutekovej.

Predmetom rokovania bolo vypovedanie alebo skončenie dohodou zmluvy z minulého roku, na základe ktorej advokáti zastupujú mesto vo veci vyrovnania s podnikateľom Georgem Trabelssiem. Výsledkom ich práce bol decembrový návrh dvoch variantov možného usporiadania vzťahov.

O oboch variantoch odmietli poslanci rokovať, primátora Petra Fiabáne poverili ďalšími vyjednávaniami. Zmluva po dnešnom hlasovaní zostáva v platnosti, pričom o správnosti jej uzatvorenia cez výnimku zo zákona vo verejnom obstarávaní bude rozhodovať Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Ten môže dospieť k názoru, že zmluva nebola podpísaná v súlade so zákonom a v tom prípade by ju mesto Žilina vypovedalo. Naďalej platí aj zmluvou deklarovaná podielová odmena vo výške 17 percent, primátor ale aj na dnešnom rokovaní deklaroval, že pri prípadnom predkladaní ďalšej verzie návrhu na vyrovnanie dôjde k podpísaniu ďalšieho dodatku s identickou výškou odmeny ako tomu bolo v decembri. V absolútnej výške ide o sumu 300 tisíc eur bez DPH.

Za návrh hlasovalo 15 poslancov, ôsmi sa zdržali a rovnaký počet nehlasoval. Návrh tak neprešiel o jediný hlas. 






Dopravný servis
Lysica
Prekážka na ceste
10:42
Strečno
Kolóna
10:41
Mojšova Lúčka
Kolóna
10:39
Radoľa
Práca na ceste
10:38
Kysucká
Kolóna
10:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina