Dnes najčítanejšie
Žilinskí colníci naháňali 18-ročného zlodeja, ktorý vykradol čerpaciu stanicu na Kysuciach

10 február 2020 - 15:53

Žilinskí colníci splnili plán najlepšie, Colný úrad Žilina preto získal ocenenie roka

Foto: Žilinskí colníci splnili plán najlepšie, Colný úrad Žilina preto získal ocenenie roka
Foto: Colný úrad Žilina / ilustračné

Žilinský colný úrad bol ministrom financií a prezidentkou finančnej správy ocenený za výsledky, ktoré dosiahli jeho zamestnanci za minulý rok. V celoslovenskom hodnotení sa spomedzi 9 colných úradov najlepšie vysporiadali s plnením stanoveného plánu.

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky každý rok vyhodnocuje výkony colných úradov a ten najlepší potom aj oceňuje. Tentokrát sa ním stal žilinský úrad, ktorý bol v celoslovenskom hodnotení viacerých indikátorov výkonu najúspešnejší.   

Za rok 2019 úrad odviedol do štátneho rozpočtu 589 mil. eur, v ktorých bola zahrnutá DPH z dovozu tovaru, clo aj spotrebné dane. Za výborné výsledky vďačí hlavne podnikom z automobilovému, strojárskemu a elektrotechnickému priemyslu, ktorým sa minulý rok v Žilinskom kraji darilo.

V oblasti spotrebných daní sa na úspechu najviac podieľali liehovarníci a distribútori pohonných hmôt a tabakových výrobkov. Zamestnanci úradu za ostatný rok vykonali 2,8 tis. miestnych zisťovaní. Pri nich sa zameriavali na kontroly tovaru, aby sa eliminovalo riziko, že sa na trh dostanú nebezpečné a zdraviu škodlivé výrobky.

Kontrolovali dodržiavanie colných a daňových predpisov, prevažne o registračných pokladniciach, kontrolných známkach na lieh a tabakové výrobky, či falzifikátoch. Napríklad pri kontrolách registračných pokladníc zistili porušovanie pravidiel až v 84%.

Na pracovisku vyclievacej pošty v Žiline zas colníkom prešlo počas roka rukami viac ako 17 tis. zásielok. V 182 prípadoch zaistili tovar, ktorý nespĺňal podmienky na to, aby sa mohol dosť k adresátom a 2,6 tis. bolo vrátených späť odosielateľom.
4 zdieľaní
Zdroj: TS Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Na Horevaží
Jama na ceste
18:58
Estakáda
Jama na ceste
18:57
Budatínska Lehota
Kolóna
18:44
Estakáda
Prekážka na ceste
18:42
Brodno
Kolóna
18:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia