Dnes najčítanejšie
Dnešnou polnocou začne platiť obmedzenie pohybu, cez sviatky obmedzia aj inštitúcie v Žiline

18 február 2020 - 08:00
INZERCIA

V centre Žiliny vzniknú nové reprezentatívne kancelárie, budova na Hollého 6 bude mať zelenú strechu

Developerská spoločnosť Reinoo realizuje ďalšiu výstavbu kancelárskeho objektu tentokrát na ulici Hollého 6 v centre Žiliny. Administratívny objekt nahradí na tomto pozemku už asanovanú schátranú budovu. Po dokončení objekt ponúkne viac ako 1 900 metrov štvorcových prenajímateľnej kancelárskej plochy a dostatočný počet parkovacích miest.

Nová kancelárska budova, ktorej autorom je ateliér GAŽO architekti, bude mať päť nadzemných podlaží, pričom posledné podlažie bude využívať rozľahlú terasu. Projekt počíta s výrazným znížením pôvodnej zastavanosti pozemku na polovicu.

„Každé centrum mesta má svoj Genius loci. Preto sme pristupovali k tejto výstavbe veľmi citlivo. Naša budova prináša vysoký štandard, ktorý si dnešní firemní klienti vyžadujú. Ponúkneme variabilné priestory, s množstvom svetla, otváravými oknami s možnosťou prirodzeného vetrania kancelárskych priestorov, svetlou výškou 3 metre a kvalitnou zvukovou izoláciou medzi kanceláriami. Verím, že firmy, ako aj ich zamestnanci tieto prvky ocenia. Nezabudli sme ani na zelené riešenia, ktoré sa snažíme v každom našom projekte využívať v maximálne možnej miere. Strecha budovy bude zelená a využijú sa vsakovacie systémy na zadržiavanie dažďovej vody. Okolie projektu dotvoríme novo vysadenými vzrastlými stromami,“ povedal Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo.

Lokalita na Hollého ulici patrí k tým najlepším v Žiline. Je priamo v centre mesta, blízko autobusovej aj vlakovej stanice, s dobrou dostupnosťou na diaľničný obchvat. To umožňuje dobré spojenie pre viac ako 500 000 ľudí z okolia 45 kilometrov. V pešej dostupnosti kancelárií na Hollého 6 sa do 10 minút nachádzajú všetky dôležité inštitúcie ako banky, notár, pošta, hotely či obchodné centrá.

Galéria: 7 fotiek

„Od začiatku nám bol jasné že objekt v takejto lokalite si zaslúži nadštandardné architektonické riešenie. Navrhli sme reprezentatívny administratívny objekt, pričom základom je že jeho výška a objem rešpektuje mierku už existujúcej uličnej zástavby. Výraz určuje pravidelná mrežová fasáda z béžových lícových tehiel s jediným typom okna. Veľký dôraz sme pritom kládli na proporcie, materiály, farebnosť a stvárnenie detailov - tak aby tento dom dôstojne reprezentoval svojich budúcich užívateľov.“ vysvetľuje autor projektu Hollého 6 Peter Gažo.

Spoločnosť Reinoo, a.s.  sa venuje developmentu kancelárskych budov, rezidenčných komplexov a prenájmu nehnuteľností už od roku 2011.V roku 2017 obnovila budovu Banky na Legionárskej ulici v Žiline, hneď vedľa budovy Novej synagógy. V roku 2019 kompletne vybudovala budovu bývalej Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy v certifikácii LEED v4 GOLD.

Aktuálne v Žiline stavia aj svoj najväčší rezidenčný projekt Zelené Vlčince, ktorý po ukončení prvej etapy poskytne 140 bytov a súčasne buduje nové byty priamo v centre Žiliny pod názvom projektu Byty Retro. Spoločnosť Reinoo, a.s. úspešne dokončuje výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú tvorí 108 bytov v šiestich bytových domoch a v súčasnosti buduje nový bytový dom Rubicon, Púchov, ktorý po dokončení ponúkne 44 bytových jednotiek.
137 zdieľaní
Zdroj: PR Reinoo

Dopravný servis
Stráža
Zver pri ceste
22:09
Strečno
Jama na ceste
21:28
Nemocničná
Prekážka na ceste
20:14
Košická
Prekážka na ceste
18:58
Bytčica, Dlhá
Kolóna
18:15
Zobraziť aktuálne hlásenia