Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na rekonštruovanom moste v Strečne sa opäť prevrátilo auto, cesta je neprejazdná

03 február 2020 - 19:11

Skupinka osôb rozbila výklad zlatníctva v centre Žiliny, jeden z páchateľov stratil pri úteku mobil

Foto: Skupinka osôb rozbila výklad zlatníctva v centre Žiliny, jeden z páchateľov stratil pri úteku mobil
Foto: ilustračné

Mestská polícia v Žiline prijala v utorok 28. januára 2020 telefonické hlásenie ohľadom skupinky osôb, ktorá mala rozbiť výklad prevádzky na Národnej ulici. Oznamovateľka uviedla, že ide pravdepodobne o štyri ženy a jedného muža rómskeho pôvodu.

Osoby mali rozbiť výklad na zlatníctve kameňom, následne sa dali na útek. Privolaní policajti spustili pátranie, nájsť sa ich však nepodarilo.

„Hliadke MP po príchode na miesto oznamovateľka uviedla, že páchatelia utiekli smerom do obchodného centra Mirage, kam ich prenasledoval jej manžel. Pri prehliadke obchodného centra spolu s hliadkami Policajného zboru podozrivé osoby neboli zistené,“ spresňuje k prípadu Mestská polícia Žilina.

Vzhľadom na škodu presahujúcu sumu 300 eur si prípad na ďalšie riešenie prevzala privolaná hliadka štátnej polície. Neskôr sa zistilo, že jeden z páchateľov pri úteku stratil mobilný telefón. Ten zostal ležať na ulici Jána Milca.

„Pri neskoršej hliadkovej činnosti na ul. J. Milca v okolí zlatníctva zistená rómka, ktorá pravdepodobne hľadala stratený telefón. Osobu si následne prevzala hliadka PZ SR, ktorá ju previezla na vypočutie,“ uvádza sa v závere správy mestskej polície.
944 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
17:42
Rajecké Teplice
Kolóna
17:41
Rajecké Teplice
Práca na ceste
17:38
Cesta I/64
Prekážka na ceste
17:00
Strečno
Jama na ceste
16:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia