Dnes najčítanejšie
ZOZNAM: Od stredy 27. januára sa sprísňujú opatrenia, polícia bude intenzívne kontrolovať ich dodržiavanie

31 január 2020 - 09:22

Dvaja muži s podozrením na koronavírus sú v karanténe, vzorky poslali na testy do Berlína

Dvaja muži, ktorých vo štvrtok 30. januára previezli s podozrením na koronavírus zo žilinskej fakultnej nemocnice do Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM), sú v súčasnosti v karanténe. Pacienti sú izolovaní v samostatnej časti Kliniky infektológie. Informáciu potvrdila pre portál teraz.sk hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová.

Muži sú hospitalizovaní pod prísnymi karanténnymi podmienkami a ošetruje ich zdravotnícky personál, ktorý nebude prichádzať do styku s inými pacientmi. Odobraté vzorky majú transportovať do laboratórií v Berlíne, kde sa budú testovať na koronavírus. Obaja muži boli pracovne po dobu troch týždňov v Číne, približne 1500 kilometrov od epicentra epidémie.

„Prileteli cez Šanghaj do Frankfurtu nad Mohanom, odkiaľ pricestovali na Slovensko autom. Počas letu pociťovali malátnosť, škrabanie na priedušnici a nechali sa už vo Frankfurte prezrieť zdravotníkom. Pretože nevykazovali závažné známky akútneho respiračného ochorenia, odporučili im cestovať domov a dať sa dovyšetrovať. Po príchode do Žiliny navštívili urgentný príjem. Odtiaľ ich, vzhľadom na cestovateľskú anamnézu, transportovali za prísnych karanténnych podmienok do UNM,“ uviedla Katarína Kapustová, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine.

Muži prišli včera do žilinskej nemocnice, kde na urgentnom príjme povedali, že prileteli z Číny a majú príznaky. Vo vstupnej miestnosti boli našťastie sami a neprišli do kontaktu s inými pacientmi. Ich prevoz do martinskej nemocnice nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiline.

Galéria: 6 fotiek
221 reakcií
Zdroj: TASR


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
22:08
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
21:29
Lavobrezná
Stacionárny radar
18:44
Hričovská
Dopravná nehoda
17:57
Strečno
Kolóna
17:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia