Dnes najčítanejšie
Policajná hliadka strieľala na vozidlo sanitky, vodič pod vplyvom alkoholu odmietal zastaviť

20 január 2020 - 11:32

Správy o prenasledovaní žien dodávkami v Žilinskom kraji: Polícia vyzýva na nešírenie paniky

Foto: Správy o prenasledovaní žien dodávkami v Žilinskom kraji: Polícia vyzýva na nešírenie paniky
Foto: ilustračné

Na internete sa v posledných dňoch objavilo niekoľko správ ohľadom auta alebo dodávky, ktorá mala prenasledovať ženy v rôznych obciach Žilinského kraja. Dôkazom konania má byť fotografia krvavej ruky ženy, ktorá padla na ľade, keď pred autom údajne utekala.

Nakoľko sa podobné správy šíria opäť masovo, a najviac prostredníctvom sociálnych sietí, Polícia Slovenskej republiky zaujala stanovisko. Šírenie správ sa nepravidelne opakuje, napriek tomu je frekvencia reálne zaznamenaných prípadov minimálna. Ľudia tak môžu šíriť správy, ktoré dosiahnu len vyvolanie paniky:

„V prvom rade chceme poukázať na fakt, že Slovensko je unikátnou krajinou na svete, keďže pomaly každý týždeň tu dochádza k pokusu o únos detí dodávkami, avšak stále to tým únoscom nevychádza a vždy zlyhajú. Neexistuje žiadna iná krajina sveta, kde by toľkokrát zlyhali únoscovia ako na Slovensku, teda aspoň podľa toho, čo sa píše po tých internetoch,“ uvádza polícia.

Po upozornení na niektoré šíriace sa prípady ich príslušníci preverujú a vyhodnocujú kamerové záznamy. Zároveň ale muži zákona pripomínajú, že najefektívnejšie je vždy privolať pomoc cez číslo 158. 

„Ak tak nespravíte, a v údajnom strachu o život si radšej otvoríte Facebook alebo Instagram a popíšete rôzne statusy, tak je na mieste spochybnenie dôveryhodnosti vášho konania. Jediné, čo dosiahnete, je šírenie paniky. V konečnom dôsledku, ak by bola hrozba reálna, tak tým, že ju neoznámite ihneď na 158, vystavujete do nebezpečenstva iné osoby a nesiete za svoje konanie plnú zodpovednosť,“ uvádza ďalej stanovisko.

Ak sa hodnovernosť v súčasnosti šírených správ potvrdí, polícia bude o tom informovať verejnosť. Nateraz to ale vyzerá, že žiadna z hrozieb v správach sa nepotvrdila, aj keď policajti momentálne celú vec preverujú.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
104 zdieľaní
Zdroj: Polícia

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:24
Hričovská
Jama na ceste
22:27
Nemocničná
Policajná hliadka
17:00
Oškerda
Kolóna
16:55
Strečno
Policajná hliadka
16:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina