Dnes najčítanejšie
Žilinský eXtreme park otvára svoje brány 4. júna. Aké novinky vás čakajú?

13 január 2020 - 23:53

Autodopravcovia oficiálne ukončili štrajk, vláda prisľúbila zmeny ešte v tomto volebnom období

Únia autodopravcov Slovenska informovala dnes 13. januára vo večerných hodinách o oficiálnom ukončení štrajku, ktorý prebiehal na celom území Slovenska. Prostredníctvom sociálnej siete ďakuje všetkým za podporu a zároveň uvádza, čo je výsledkom dnešných rokovaní.

Všetky úseky, ktoré boli v rámci štrajku blokované, sú už v súčasnosti sprejazdnené. Na uvoľnenie ciest vyzval autodopravcov premiér Peter Pellegrini, ten na tlačovej konferencii zároveň prisľúbil okamžité rokovania. 

„Cestná daň bude znížená na úroveň krajín V4, čo činí cca 50 percentám, ktoré sme požadovali. Bude vyhlásený nový tender na výber mýta a budeme v komisii, ktorá bude dohliadať na spravodlivý výber - my platíme tak budeme vedieť komu a začo,“ píše UNAS na sociálnej sieti.

Dohodnuté zmeny pri výbere mýta by mali podľa doteraz zverejnených informácií nadobudnúť platnosť ešte v tomto volebnom období.

„Dohodlo sa zníženie ceny za prejazdený km pre slovenských dopravcov od prvého prejazdeného km cca vo výške 15% - výška bude ešte predmetom rokovania vo štvrtok, no menej by to nemalo byť. Spravodlivejšie nastavenie platieb pre staršie vozidlá. To všetko ešte teraz v tomto volebnom období.“

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

152 zdieľaní

Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
22:30
Svedernik
Kolóna
21:07
Košická
Policajná hliadka
20:59
Svedernik
Policajná hliadka
20:45
Svedernik
Dopravná nehoda
20:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.