Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa sú uzavreté časti diaľnice D1 a D3 pri Žiline z dôvodu rozširovania križovatky
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

12 január 2020 - 12:04

V obci Čierne došlo k zrážke vlaku s osobným autom, zasahujú všetky záchranné zložky

Foto: V obci Čierne došlo k zrážke vlaku s osobným autom, zasahujú všetky záchranné zložky
Foto: Prezídium HaZZ

Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline informovalo dnes 12. januára v čase pred 11:30 hod. o dopravnej nehode v okrese Čadca. V obci Čierne došlo na priecestí k zrážke rýchlika s osobným autom. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Hasiči z Čadce momentálne zasahujú pri nehode, ktorá sa stala na železničnom priecestí v obci Čierne, okres Čadca. Pri nehode došlo k zrážke rýchlika a osobného motorového vozidla. V tom čase sa vo vozidle nachádzali dve osoby. Jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla, druhá osoba utrpela zranenia rôzneho rozsahu,“ informuje Prezídium HaZZ na sociálnej sieti.

Železničná trať je v smere na Žilinu je momentálne uzavretá v oboch smeroch. Osobný vlak Os 3940 (Žilina 11:48 - Skalité 12:57) je v úseku Čadca - Skalité nahradený náhradnou autobusovou dopravou. Rovnako je nahradený aj vlak Os 3949 (Skalité 13:06 - Žilina 14:13) v úseku Skalité - Čadca.

Aktualizácia 16:15 hod.

„Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 18-ročný vodič (z okresu Čadca) viedol osobné motorové vozidlo Škoda Octavia po miestnej komunikácii. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin s vozidlom vošiel na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s prechádzajúcim rýchlikom,“ informoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Pri dopravnej nehode utrpel 18-ročný spolujazdec z vozidla ťažké zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Vodič bol prevezený na ošetrenie. Alkohol u vodiča ani rušňovodiča vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Ďalšie okolnosti a príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
1113 reakcií
Zdroj: Prezídium HaZZ


Dopravný servis
Rajecká cesta
Kolóna
14:56
Kysucká
Kolóna
14:44
Bratislavská
Kolóna
14:43
Budatínska Lehota
Kolóna
14:41
Lavobrezná
Kolóna
14:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia