Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

11 január 2020 - 17:35

Polícia vyzýva autodopravcov aby neblokovali cesty, hrozí udeľovanie pokút aj odtiahnutie vozidiel

Polícia vyzvala dnes 11. januára 2020 prostredníctvom sociálnej siete všetkých štrajkujúcich autodopravcov, aby dodržiavali dopravné predpisy. Ako ďalej uvádza, rešpektuje ústavné právo na zhromažďovanie, apeluje však na povinnosť dodržiavania zákonov.

„Polícia je tu na to, aby ochraňovala životy, zdravie a majetok občanov. Nemôžeme dovoliť, aby sa napríklad rodiaca žena nemala ako dostať do nemocnice, keď ju manžel vezie, pretože sú zablokované cesty. Postupujeme vždy v zmysle zákonov, najskôr priestupcov vyzveme, aby upustili od protiprávneho konania a ak sa tak nestane, prejdeme na sankcie,“ uviedol policajný prezident Milan Lučanský.

„V tejto súvislosti vyzývame všetkých k dodržiavaniu dopravných predpisov, resp. aby vodiči neblokovali cestnú premávku, v opačnom prípade budeme riešiť všetky priestupky v zmysle zákona. Pokiaľ to bude potrebné, vyzveme správcov komunikácií, prípadne právnické osoby, k odtiahnutiu vozidiel,“ informuje ďalej polícia v príspevku na sociálnej sieti.790 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia