Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

09 január 2020 - 16:53

Štrajk autodopravcov bude v piatok 10. januára pokračovať v križovatke na Košickej

Polícia upozorňuje vodičov, že v piatok dňa 10. januára 2020 bude Únia Autodopravcov Slovenska od 10:00 hod. pokračovať v štrajku, a to v Žiline na križovatke Košickej. Aktuálne kamionisti blokujú hraničný priechod na Orave, hlavný cestný ťah v Ružomberku a ďalšie komunikácie v Bratislave a Košiciach.

Autodopravcovia sú podľa vlastných slov pripravení vyvolať celoštátny štrajk s ochromením dopravy na viacerých dôležitých cestách na Slovensku. Dôvodom protestných akcií sú zvyšujúce sa daňové zaťaženie v cestnej dani, spotrebnej dani, dani z minerálnych olejov (pohonných látok) a odhalenia NKÚ o nehospodárnom výbere mýta.

Ku krajnému riešeniu pristúpili po tom, ako niekoľko rokov bez úspechu žiadali o nápravu vládu vrátane súčasného a minulého premiéra či ministerstvo dopravy a financií.

Práve ministrovi financií adresujú výzvu v podobe požiadaviek, ktorými sú okamžité zníženie cestnej dane o 50 percent, pozastavenie výberu mýta do vyriešenia nezrovnalostí odhalených kontrolórmi zo správy NKÚ a zrušenie výberu mýta za diaľničné známky. 

Podľa aktuálnych informácií, ktoré zverejnila polícia, plánujú autodopravcovia zablokovať prejazdy vo viacerých mestách a hraničné priechody v čase od 8:00 do 20:00 hod. Dotknuté lokality budú: Trstená, Košice, Šahy, Medveďov, Komárno, Ružomberok, Žilina, Považská Bystrica, Slovenské Ďarmoty.1608 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia