Dnes najčítanejšie
FOTO: Začali sa práce na budovaní novej cyklotrasy, ktorá povedie zo Žiliny do Terchovej

08 január 2020 - 12:45
INZERCIA

Na trhu nehnuteľností nastala situácia, keď sa oplatí vymeniť starý byt za nový

Legenda sa nekoná, ceny nehnuteľností nepadajú. Naopak, vzhľadom na vysoký dopyt a nízku ponuku ceny starších bytov stále narastajú. Rozdiel medzi bytom v starých bytovkách a v novostavbách sa stále zmenšuje. Toto obdobie praje tím, ktorí sa rozhodnú vymeniť svoj starý byt za byt v novostavbe. Prečo?

1. Ak váš starý byt potrebuje kompletnú rekonštrukciu, pri súčasných cenách remeselných prác sa poľahky dostanete na sumu 30 tisíc Eur. Získate tým napríklad aj nové elektrické rozvody a omietky. Tie sú však v novostavbách samozrejmosťou. Pri kúpe bytu v novostavbe vám navyše odpadá stres, ktorý pri rekonštrukcii starého bytu dokáže poriadne preskúšať nejedno manželstvo.

2. Ak vo vašom starom byte platíte mesačne na prevádzkové náklady napríklad 170 €, v novostavbe to vychádza približne 95 € bez toho, aby ste celú zimu sťahovali radiátory na minimum. Rozdiel medzi sumami môžete využiť na splátku hypotéky, ak by ste ju museli čerpať pri výmene starého bytu za nový.

3. Prevádzkové náklady nových bytov dlhšiu dobu nebudú rásť. Všetko je nové – výťahy, rozvody, stupačky, zateplenie… Čo sa však nedá povedať o starých domoch. Jeden rok sa čerpá úver na výťah, potom sa šetrí na nové stupačky… Mesačné poplatky sa môžu meniť z roka na rok a to smerom nahor. Pritom dom je v podstate stále starý...

4. Myslite na budúcnosť. Ak teraz bývate v 45-ročnom paneláku, o 20 rokov bude mať 60 a či už sa snažíte udržiavať ho so susedmi v akokoľvek dobrej kondícii, na hodnote vašej nehnuteľnosti sa raz podpíše čas negatívne.

5. Myslite aj na to, že ak budete chcieť meniť byt za novší napríklad vo veku 55 rokov, nemusíte na to získať potrebné financie z banky… Ak teda viete, že raz byt chcete vymeniť, je práve toto obdobie pre vás možno najvhodnejšie.

6. Teraz môžete byt rýchlo predať a na pokrytie finančného rozdielu aj získať úver v banke. Novostavby v dôveryhodných projektoch sú bankami vysoko hodnotené (v Žiline napríklad Rudiny II alebo Kamence v Kysuckom Novom Meste). Navyše developeri vedia poskytnúť svojim klientom kompletný servis a pomoc pri čerpaní úveru. Výmena teda môže prebehnúť naozaj rýchlo a bez stresu.
110 zdieľaní
Zdroj: PR Istrofinal

Dopravný servis
Mostná
Práca na ceste
08:25
Rajecká cesta
Práca na ceste
08:09
Hričovská
Stacionárny radar
07:53
Hričovská
Policajná hliadka
07:39
Strečno
Stacionárny radar
07:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.