Dnes najčítanejšie
Žilinskí mestskí policajti vypátrali troch mužov podozrivých z falšovania bankoviek

08 január 2020 - 11:43

Pri naháňačke na Kysuciach sa 32-ročný muž snažil uniknúť colníkom, v aute mu našli viaceré drogy

Foto: Pri naháňačke na Kysuciach sa 32-ročný muž snažil uniknúť colníkom, v aute mu našli viaceré drogy
Foto: ilustračné

O poriadny rozruch na ceste zo Svrčinovca do Českej republiky sa postaral 32 – ročný muž, keď chcel uniknúť príslušníkom finančnej správy. Ako sa neskôr ukázalo, dôvodom boli drogy, ktoré so spolujazdcom prepravovali vo vozidle. 

Počas vykonávania colnej kontroly na Kysuciach si príslušníci finančnej správy všimli vozidlo, ktoré pri prechádzaní okolo nich prudko zrýchlilo. Nadobudli podozrenie, že sa v aute nachádza nelegálny tovar a začali ho prenasledovať. Vodičovi dávali znamenie na zastavenie, no na výzvy nereagoval a pokračoval v jazde smerom do Českej republiky. 

Keď sa službukonajúca hliadka dostala pred unikajúce vozidlo, opakovane sa ho pokúsila zastaviť, avšak neúspešne. Vodič dokonca pridal plyn a nárazom do služobného motorového vozidla si prerazil cestu a po mokrej vozovke sa rútil neprimeranou rýchlosťou ďalej.

Muži mali v aute sušenú rastlinu aj kryštalické látky

Zastavili ho až smetné koše, do ktorých narazil, keď odbočil na poľnú cestu. Následne sa aj so spolujazdcom dali na útek. ríslušníci finančnej správy však osoby zadržali.

Po príchode privolanej polície z Českej republiky a obhliadky vozidla zistili aj dôvod, prečo sa chceli vyhnúť kontrole. Vo vozidle mali sušenú rastlinu aj kovový obal s obsahom bielych kryštalických látok.

Svojim konaním páchatelia porušili viacero predpisov. Teraz čelia podozreniu zo spáchania trestných činov -  v Českej republike za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a v Slovenskej republike za úmyselné napadnutie verejného činiteľa. 

 Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Žilina v tomto prípade ukázali veľkú profesionalitu a pripravenosť riešiť aj zložité situácie.  
249 zdieľaní
Zdroj: Colný úrad Žilina

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
08:00
Mostná
Prekážka na ceste
07:58
Závodská cesta
Kolóna
07:57
Lysica
Dopravná nehoda
07:53
Oškerda
Policajná hliadka
07:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia