Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na ceste pod Strečnom sa osobné auto prevrátilo na strechu, tvoria sa kolóny

18 december 2019 - 12:35

Polícia identifikovala a obvinila všetkých útočníkov, ktorí napadli hasiča a jeho rodinu na Liptove

Foto: Polícia identifikovala a obvinila všetkých útočníkov, ktorí napadli hasiča a jeho rodinu na Liptove
Foto: Polícia

V stredu 11. decembra okolo poludnia došlo v obci Važec (okres Liptovský Mikuláš) k incidentu, pri ktorom mala skupina maloletých chlapcov z osady zastaviť maloleté dievča. Chlapci jej mali brániť v odchode domov a následne ju fyzicky napadnúť. Dievča telefonicky oznámilo matke čo sa stalo, na čo matka vyšla dcére oproti a jedného z chlapcov chcela zadržať. Na to sa jej vyšmykol a spadol na zem, pričom si mal udrieť hlavu o stĺp.

“Na miesto prišiel aj otec maloletej dievčiny. Chlapec mal však medzitým utiecť s krikom do osady. Vzápätí sa pred rodinným domom manželov zišlo niekoľko osadníkov, ktorí 36-ročného otca dievčaťa fyzicky napadli opakovanými údermi do oblasti hlavy a celého tela. Na pomoc pred útokmi osadníkov mu prišiel brat, ktorý chcel útočníkov odtiahnuť, avšak tí zaútočili aj na neho,” informovala hovorkyňa KR PZ Žilina Jana Balogová.

Následne dve ženy z osadníkov najskôr verbálne a potom aj fyzicky zaútočili na matku dievčaťa. Okrem fyzických útokov sa im útočníci vyhrážali zabitím. Na miesto bola okamžite privolaná RZP, ktorá ošetrila napadnutých mužov a chlapca z osady, ktorý si mal pri páde udrieť hlavu.

Operačným strediskom Krajského riaditeľstva PZ v Žiline boli na miesto okamžite vyslané policajné hliadky, po príchode ktorých sa v osade zhromaždilo niekoľko desiatok osadníkov. Napadnutí muži utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie, pričom jeden z nich sa bude liečiť viac ako 7 dní.

“Policajti začali konať ihneď po príchode na miesto incidentu zisťovali prvotné informácie k útočníkom. Rovnako sa zisťovali svedkovia udalosti a ďalší dokumentačný materiál (aj kamerový), potrebný na ozrejmenie priebehu udalosti. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku začal už dňa 13. decembra trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví,” uviedla ďalej policajná hovorkyňa.

Na prípade intenzívne pracovali policajti z Liptovského Hrádku a zbierali informácie a podklady, ktoré by umožnili vzniesť obvinenie konkrétnym osobám. Výsledkom intenzívneho zisťovania a zhromažďovania dôkazov bolo, že dňa 17. decembra poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku obvinil 8 mužov vo veku od 19 do 45 rokov z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva. Ďalej poverený príslušník PZ obvinil dve ženy vo veku 26 a 51 rokov z prečinu nebezpečného vyhrážania spáchaného formou spolupáchateľstva.

Na troch z obvinených mužov vzhľadom na kriminálnu minulosť spracoval poverený príslušník podnet na návrh na vzatie do väzby.

“Na záver si dovoľujeme uviesť na margo medializovaných nepodložených a neoverených informácií od politických strán k uvedenému prípadu, že polícia sa bude dištancovať od akýchkoľvek útokov, svoju prácu si bude robiť vždy zodpovedne, nestranne a najmä v zmysle zákona. Pokiaľ to dôkazná situácia dovolí bude polícia prostredníctvom oficiálnej facebookovej stránky a prostredníctvom médií verejnosť pravdivo a objektívne informovať,” dodala Balogová.
448 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:00
Strečno
Práca na ceste
21:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
20:30
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:23
Košická
Stacionárny radar
19:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia