Dnes najčítanejšie
FOTO: Kamión s drevom jazdil po Žilinskom kraji preťažený, v zlom technickom stave a bez overenia tachografu

17 december 2019 - 12:08

V 7. kole vyjednávania sa odborári dohodli s Kia Motors Slovakia na novej kolektívnej zmluve

Foto: V 7. kole vyjednávania sa odborári dohodli s Kia Motors Slovakia na novej kolektívnej zmluve
Foto: ilustračné

Zástupcovia Odborového zväzu KOVO KIA Žilina informovali o úspešnom ukončení kolektívneho vyjednávania, kedy v 7. kole malo dôjsť k dohode medzi odbormi a zamestnávateľom Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. 

Detaily dohody budú známe až po podpise kolektívnej zmluvy, ku ktorej by mohlo dôjsť ešte tento týždeň. „Po potvrdení úplného znenia Kolektívnej zmluvy právnikmi obidvoch zmluvných strán by do konca tohto týždňa malo dôjsť k jej podpisu,“ spresnila ZO OZ KIA na sociálnej sieti. 

V štvrtom kole vyjednávania boli predmetom rokovania napríklad podmienka trojročnej platnosti mzdovej časti kolektívnej zmluvy, navýšenie tarifu, zmena bonusového systému alebo úprava dochádzkových a produkčných kritérií. 

V decembri informovali odborári aj o splnení podmienky vyplatenia ročného bonusu vo výške 745 eur v hrubom, ktorý získajú zamestnanci pri splnení dochádzkových kritérií. Pre získanie bonusu musel závod za rok vyrobiť najmenej 330 000 automobilov, čo sa podarilo dňa 9. decembra. Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
18:28
Stráža
Práca na ceste
18:27
Oškerda
Kolóna
18:25
Lavobrezná
Prekážka na ceste
18:13
Strečno
Jama na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina