Dnes najčítanejšie
Premiéra filmu Sviňa už 7. februára v kine CINEMAX, zúčastní sa aj rodák zo Žiliny Marko Igonda

13 december 2019 - 14:23

Mesto v októbri čistilo ulice od nelegálnych reklám, po necelých 2 mesiacoch sa objavili opäť

Od októbra postupne mesto Žilina vyčistilo žilinské ulice od nelegálnych reklamných zariadení, ktoré boli v rozpore s platným územným plánom aj všeobecne záväzným nariadením. To určuje, že v priestore verejnej zelene sa zakazuje umiestňovať stánky, informačné a reklamné zariadenia okrem plôch, ktoré určil mestský úrad.

Vďaka zásahu mesta sa stali ulice v Žiline menej obťažujúcimi z hľadiska vizuálneho smogu, reklamné plachty zmizli z verejných miest a pozemkov. Prešlo len o niečo málo viac ako dva mesiace, a niekto opäť vyvesil desiatky reklamných plachiet bez povolenia.

Dopustil sa tým priestupku, keďže podľa zákona o priestupkoch ho spácha ten, kto znečistí verejné priestranstvo, verejne prístupný objekt alebo znečistí verejnoprospešné zariadenie plagátovou výzdobou, komerčnými reklamnými oznamami alebo zanedbá povinnosť upratovania verejného priestranstva.

Reklamy vyvesili na škôlky a detské ihriská

Plachty, ktoré znečisťujú verejné priestranstvo a propagujú personálnu agentúru, osadil páchateľ v okolí estakády či na niektorých sídliskách. Na osadenie nás upozornil čitateľ, podľa ktorého sú plachty na mieste už niekoľko dní:

„Rozvešať plagáty a spoliehať sa na to, že polícii a mestu bude trvať, kým ich dajú dole, je úbohé. Ten čo ich tam vyvesil asi veľa rozumu nemá, aby dával plagáty na pracovné ponuky na škôlku a detské ihrisko. On tu zrejme nebýva, no my na ten bordel musíme pozerať každý deň.“

Mesto Žilina pre boj s takýmto typom nepovolenej reklamy zostavilo v spolupráci so Stavebným úradom v Žiline návod, na základe ktorého bude postupovať pri odstraňovaní reklamných zariadení. Tie najprv fotograficky a administratívne zdokumentujú a následne ich odstránia za prítomnosti mestskej polície.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

95 zdieľaní

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Stacionárny radar
07:14
Strečno
Uzavretá cesta
03:09
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rajecká cesta
Policajná hliadka
00:07
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
22:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina