Dnes najčítanejšie
Premiéra filmu Sviňa už 7. februára v kine CINEMAX, zúčastní sa aj rodák zo Žiliny Marko Igonda

12 december 2019 - 09:24

V areáli Oravskej polikliniky budujú nové parkovisko, pri krídle budovy vznikne 57 miest

Foto: V areáli Oravskej polikliniky budujú nové parkovisko, pri krídle budovy vznikne 57 miest
Foto: Žilinský samosprávny kraj

V areáli Oravskej polikliniky v Námestove pribudne 57 nových parkovacích miest. Práce, ktoré sa začali v novembri, budú stáť viac ako 260-tisíc eur a financuje ich Žilinská župa. Oravská poliklinika má v súčasnosti nedostatok parkovacích miest pre pacientov aj zamestnancov, preto sa župa rozhodla zefektívniť parkovanie a optimalizovať premávku pred hlavným vstupom do budovy.

„Hlavne rannú prevádzku sprevádzal dopravný chaos a pacienti mali problém zaparkovať tak, aby sa v kľude a bez zhonu dostavili na vyšetrenie. Riešiť túto situáciu už bolo nevyhnutné. Preto sme začali s rozširovaním parkovacích plôch v areáli polikliniky, dobudujú sa chýbajúce chodníky a priechody pre chodcov,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Po ukončení prác vznikne dostatok miest na parkovanie a zároveň nebude ohrozená zeleň, ktorá sa pred vstupom nachádza. Parkovanie vznikne popri krídle polikliniky, kde je v súčasnosti neudržiavaná plocha. Podľa zmluvy by mali stavebné práce trvať sedem mesiacov, pacienti tak zaparkujú na nových miestach až v lete 2020.

Žilinská župa je zriaďovateľom piatich zdravotníckych zariadení - štyroch nemocníc a jednej polikliniky. V rozpočte na budúci rok je pre oblasť zdravotníctva vyčlenených viac ako 2,5 milióna eur na stavebné investície z kapitálových výdavkov.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

0 zdieľaní
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Dopravný servis
Budatínska Lehota
Stacionárny radar
07:14
Strečno
Uzavretá cesta
03:09
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rajecká cesta
Policajná hliadka
00:07
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
22:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina